Samsung Series 7 Slate: 11.6 cali, Windows 7 i Intel Core i5 1.6GHz

Jeżeli mieliście nadzieję, że Samsung skończył z urządzeniami z systemem Windows 7, musimy Was rozczarować. Podczas dzisiejszej konferencji zaprezentowano tablet Series 7 Slate – model wyposażony w duży, bo 11.6-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli i jasności 340 nitów, procesor Intel Core i5 2467M 1.6GHz ze zintegrowanym układem graficznym, 4GB pamięci operacyjnej RAM, aparat cyfrowy 3 MP, kamerkę internetową 2 MP, czujnik natężenia światła, moduł Wi-Fi b/g/n, slot na karty SIM umożliwiający korzystanie z sieci 3G oraz microHDMI. Każdy tablet sprzedawany będzie w zestawie z wirtualną klawiaturą Swype, nakładką graficzną na systemem Windows 7, która czyni go łatwiejszym w obsłudze palcem i kompatybilnym piórkiem.

Samsung Series 7 Slate dostępny będzie w czterech wariantach różniących się wersją systemu operacyjnego, pojemnością dysku oraz ceną. Za tablet z dyskiem 64GB i Windowsem 7 Home Premium przyjdzie nam zapłacić 1099$, z tą samą pojemnością, lecz systemem w wersji Pro – 1199$, natomiast model z dyskiem 128GB, akcesoriami (dock z USB, HDMI oraz portem Ethernet, klawiatura) oraz oprogramowaniem Windows 7 Home Premium będzie kosztował 1349$, czyli tyle samo, co pozbawiony akcesoriów wariant z systemem w wersji Pro.

Wiemy, że wielu naszych Czytelników czeka na tablet o przekątnej zbliżonej do 12 cali. Co sądzicie o nowym Samsungu Series 7 Slate?

via Engadget