Samsung Series 5 Hybrid PC - transformer z Windows 8 - Tabletowo.pl

Samsung Series 5 Hybrid PC – transformer z Windows 8

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Samsung Series 5 Hybrid PC - transformer z Windows 8 Nowości Samsung

Coraz więcej producentów wprowadza do swojego portfolio hybrydowe tablety. Urządzenia te, zwłaszcza nawiązujące do modeli Asusa z serii Transformer, są bardzo wygodne, bowiem oferują możliwość korzystania z produktu jak z normalnego tabletu lub netbooka – po podłączeniu klawiatury. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów, a skoro tak, firmy produkujące sprzęt chcą odpowiedzieć na zapotrzebowanie. I tak, Samsung zapowiedział dziś nadejście swojej hybrydy z Windows 8: Samsung Series 5 Hybrid PC.

Na chwilę obecną koreański koncern nie ujawnił zbyt wielu szczegółów dotyczących omawianego urządzenia, bowiem jest to prototyp, który na tajwańskich targach Computex 2012 wystawiony został za szkłem i nie można go wziąć w swe ręce. Nie wiadomo nawet jaką przekątną ekranu ma ten tablet… Redaktorzy TheVerge twierdzą, że wygląda na ok. 11″.

Samsung Series 5 Hybrid PC jest windowsowym odpowiednikiem wspomnianych transformerów Asusa, które od dłuższego czasu można dostać w sklepach. Różni się jednak różnił dwoma szczegółami: systemem – Windows 8 zamiast Androida (choć i takie modele Asus zaprezentował wczoraj, jak np. Tablet 600 czy Tablet 810) oraz mechanizmem dokowania ekranu w klawiaturę. W produktach tajwańskiego producenta mamy do czynienia z zawiasami, w przypadku Samsunga będzie to mechanizm magnetyczny – brzmi interesująco, ciekawe jak działa w praktyce.

Jak donosi Engadget, Samsung Series 5 Hybrid PC został wyposażony w aparat o rozdzielczości 8 Mpix, kamerkę 2 Mpix, akumulator mający pracować ok. 10 godzin, port USB,  slot kart microSD, slot na rysik (mają zostać zapewnione windowsowe odpowiedniki aplikacji znanych z Androida, jak S-Memo), procesor X86, a co za tym idzie – pełna wersja Windows 8, a nie Windows RT. Prototyp waży 747 g, a jego grubość to 9 mm.

Samsung Series 5 Hybrid PC zapowiada się bardzo interesująco i jak tylko nadarzy się okazja, chętnie go przetestuję. Pamiętajcie jednak, że w chwili obecnej jest to wyłącznie prototyp, nad którym prace najprawdopodobniej wciąż trwają, więc podane wyżej parametry techniczne mogą ulec zmianie.

Galerię zdjęć urządzenia znajdziecie na stronie TheVerge.

Tabletowo.pl Samsung Series 5 Hybrid PC - transformer z Windows 8 Nowości Samsung

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona