Samsung S-Cloud konkurencją dla Apple iCloud? - Tabletowo.pl

Samsung S-Cloud konkurencją dla Apple iCloud?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Samsung S-Cloud konkurencją dla Apple iCloud? Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Wiele wskazuje na to, że wojna o klienta wkrótce przeniesie się na zupełnie nowy, wyższy poziom. Jak twierdzą koreańskie, bliskie producentowi źródła, Samsung zamierza zaprezentować usługę S-Cloud mającą stanowić konkurencję dla iCloud.

Według gazety Maeil Business, usługa S-Cloud będzie miała premierę trzeciego maja bieżącego roku w Londynie, wraz ze smartfonem Samsung Galaxy S III. S-Cloud ma oferować możliwości podobne do iCloud, lecz pozbawiona będzie ograniczeń dyskowych i rozszerzeń plików przesyłanych do chmury. Innymi słowy, pozwoli użytkownikom na dzielenie się i tworzenie kopii zapasowej niemalże całej zawartości telefonów i tabletów firmy Samsung.

Jakby tego było mało, koreański producent planuje wzbogacić S-Cloud o sklep VOD oferujący płatną zawartość audio i wideo. Jeśli wierzyć źródłom, płynny start usługi zapewni infrastruktura przygotowana we współpracy z Microsoftem, KT i Amazon.

Jestem użytkownikiem Apple iCloud i uważam, że ta usługa jest niezwykle użyteczna. Dzięki niej nie muszę się martwić tworzeniem kopii zapasowych kontaktów, wiadomości e-mail, wpisów kalendarza, notatek, a nawet zapisów gier – wystarczy, że połączę tablet lub telefon z Internetem, a wszystko zostanie wykonane automatycznie i bezproblemowo. Jeżeli Samsungowi uda się zapewnić podobną lub lepszą jakość usługi, S-Cloud odniesie ogromny sukces. Choć życzę mu tego z całego serca, wciąż nie mam pewności, że trzeciego maja Samsung rzeczywiście zaprezentuje swoją własną chmurę. Więcej na ten temat już za dwa tygodnie.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona