Samsung rozpocznie produkcję układów w 10 nanometrach pod koniec 2016 roku | Tabletowo.pl

Samsung rozpocznie produkcję układów w 10 nanometrach pod koniec 2016 roku

Dołącz do dyskusji 0

W tym roku Samsung zdołał wyprodukować swój flagowy układ, czyli Exynosa 7420, w procesie technologicznym 14 nanometrów. Dla porównania jego bezpośredni rywal, jeżeli chodzi o produkcję SoC, TSMC, pozostał przy 20 nm – efekty tego są dosyć odczuwalne, głównie dla Qualcomma i jego Snapdragona 810. Jednak Koreańczycy już szykują się do przełamania kolejnej granicy i tworzenia w 10 nanometrach (trzecia generacja FinFET).

Na pewno to właśnie Samsung będzie wytwarzał procesory dla Apple i Qualcomma. Według ostatnich doniesień, 21 lipca Koreańczycy podczas spotkania ze swoimi najważniejszymi partnerami biznesowymi przedstawili już plan, jak produkować SoC w jeszcze mniejszym procesie technologicznym. Jeżeli się powiedzie, obie amerykańskie firmy pozostaną przy tym samym wykonawcy na następny rok.

Co ciekawsze, Tsinghua Unigroup (Spreadtrum oraz RDA Microelectronics) nawiązał bliską współpracę z Intelem, który zajmie się produkcją ich układów. Z kolei Nvidia planuje postawić na TSMC. Tajwańczycy powoli się odradzają po problemach związanych z kłopotliwym przejściem na 16 nm FinFET. Zobaczymy, która firma będzie w stanie zaoferować jako pierwsza jeszcze mniejszy proces technologiczny dla układów mobilnych.

źródło: Business Korea przez Sammobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona