Samsung rozpoczął prace nad oprogramowaniem sprzętowym dla Galaxy C5

Samsung po uporządkowaniu swojego portfolio najwyraźniej uznał, że jest ono zdecydowanie za mało rozbudowane, dlatego też postanowił wzbogacić je o kolejną, nową serię, tym razem oznaczoną literką C. Prace nad jej przedstawicielami trwają, lecz wiele wskazuje na to, że jako pierwszego zobaczymy Galaxy C5.

Według dotychczasowych przecieków, nowa linia w portfolio ma składać się z przynajmniej trzech członków: Galaxy C3, Galaxy C5 oraz Galaxy C7. Najwięcej wiemy o drugim z nich, dlatego też wydaje się niemal oczywiste, że to on zadebiutuje jako pierwszy. Smartfon pojawił się niedawno w bazie Geekbench, zdradzając przy okazji część swojej specyfikacji technicznej. Teraz natomiast serwis źródłowy donosi, że Samsung rozpoczął prace nad oprogramowaniem sprzętowym dla tego modelu. Oznaczałoby to, że nie nastąpią już żadne zmiany w kwestiach hardware’owych, gdyż aspekt ten jest już w 100% gotowy.

Z Geekbench dowiedzieliśmy się, że Galaxy C5 zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 617 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz z układem graficznym Adreno 405, 4 GB RAM oraz system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow. Wcześniej natomiast, tym razem indyjska Zauba zdradziła nam, że smartfon otrzyma 5,2-calowy wyświetlacz. Serwis źródłowy informuje też, że całość zamknięta zostanie w cienkiej, metalowej obudowie.

Galaxy C5 ma podobno zadebiutować już w maju. Wstępnie mówi się, że urządzenia z tej serii będą przeznaczone na rynek chiński. Nie wiadomo więc czy trafią oficjalnie także do innych krajów, w tym do Polski.

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy A5 2016

Źródło: SamMobile