Samsung radzi: dlaczego warto kupić Galaxy Note 8.0 zamiast iPada mini? | Tabletowo.pl

Samsung radzi: dlaczego warto kupić Galaxy Note 8.0 zamiast iPada mini?

Dołącz do dyskusji 0

Tablet Samsung Galaxy Note 8.0 już niebawem ma się doczekać swojej rynkowej premiery. Wielu czytelników Tabletowo.pl zapewne zastanawia się nad kupnem tego urządzenia, które już od pierwszych dni rywalizować będzie z iPadem mini od Apple. Co wiec wybrać? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć sam Samsung. Redaktorzy serwisu Sammobile dotarli do ciekawego porównania obu tabletów internetowych, które – najprawdopodobniej – będzie częścią kampanii reklamowej koreańskiego koncernu. Co z niego wynika? Spójrzmy poniżej.

Dla przypomnienia, Galaxy Note 8.0 został zaprezentowany pod koniec lutego na targach Mobile World Congress 2013 w Barcelonie. W kwietniu zaś spodziewać się możemy jego rynkowej premiery. Samsung podaje kilka powodów, dla których warto wstrzymać się z kupnem iPada mini i zaczekać na urządzenie Koreańczyków, które rzekomo stanowi lepszy wybór.

Wielozadaniowość

Dzięki Androidowi i nakładce TouchWiz urządzenie Samsunga oferuje nam wiele opcji z zakresu multitaskingu. Możemy pracować z kilkoma aplikacjami jednocześnie. W iPadzie mini tego nie doświadczymy.

Tryb czytania

Kolejnym usprawnieniem w urządzeniu Koreańczyków jest tryb czytania. Pozwala nam on w wygodny sposób czytać książki, przeglądać strony internetowe i inne treści w oknie wypełniającym cały obszar wyświetlacza, bez zbędnych kontrolek i przycisków.

Rysik S-Pen

Stylus S-Pen jest znany z innych urządzeń z serii Galaxy Note i nie zabraknie go również w najnowszym tablecie Samsunga. W połączeniu z oprogramowaniem producenta otrzymamy wiele unikalnych funkcji, których również nie znajdziemy w iPadzie Mini.

Wyświetlacz

Delikatnie pisząc, wyświetlacz dotykowy iPada mini jest przeciętny. W najnowszym tablecie Apple nie zastosowano ekranu Retina, przez co oferowana gęstość pikseli jest na poziomie 163 ppi. W Galaxy Note 8.0 zastosowana rozdzielczość 1280 x 800 pikseli daje nam 189 ppi. Dzięki temu w tablecie Samsunga elementy graficzne, jak i czcionki, będą ostrzejsze i wyraźniejsze.

Wydajność

Galaxy Note 8.0 posiada więcej pamięci operacyjnej RAM i czterordzeniowy procesor. Choć Samsung na papierze prezentuje się znacznie lepiej, to z werdyktem, które z tych urządzeń jest wydajniejsze, musimy zaczekać, aż w sieci pojawią się pierwsze testy tabletu.

Poniżej znajdzie porównanie specyfikacji technicznej obu urządzeń, z której wynika, że Galaxy Note 8.0 został lepiej wyposażony niż iPad mini.

Jak wiadomo, o sukcesie decyduje między innymi cena, a w internecie już teraz można znaleźć nieoficjalne informacje o tym, jakoby Galaxy Note 8.0 miał być droższy od iPada mini o kilkadziesiąt dolarów.

Mogąc wybrać jeden z powyższych tabletów, który wolelibyście zakupić? Podzielcie się swoim zdaniem na ten temat w komentarzach.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona