Samsung radzi: dlaczego warto kupić Galaxy Note 8.0 zamiast iPada mini? 19

Samsung radzi: dlaczego warto kupić Galaxy Note 8.0 zamiast iPada mini?

Samsung radzi: dlaczego warto kupić Galaxy Note 8.0 zamiast iPada mini? 20

Tablet Samsung Galaxy Note 8.0 już niebawem ma się doczekać swojej rynkowej premiery. Wielu czytelników Tabletowo.pl zapewne zastanawia się nad kupnem tego urządzenia, które już od pierwszych dni rywalizować będzie z iPadem mini od Apple. Co wiec wybrać? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć sam Samsung. Redaktorzy serwisu Sammobile dotarli do ciekawego porównania obu tabletów internetowych, które – najprawdopodobniej – będzie częścią kampanii reklamowej koreańskiego koncernu. Co z niego wynika? Spójrzmy poniżej.

Dla przypomnienia, Galaxy Note 8.0 został zaprezentowany pod koniec lutego na targach Mobile World Congress 2013 w Barcelonie. W kwietniu zaś spodziewać się możemy jego rynkowej premiery. Samsung podaje kilka powodów, dla których warto wstrzymać się z kupnem iPada mini i zaczekać na urządzenie Koreańczyków, które rzekomo stanowi lepszy wybór.

Wielozadaniowość

Samsung radzi: dlaczego warto kupić Galaxy Note 8.0 zamiast iPada mini? 21

Dzięki Androidowi i nakładce TouchWiz urządzenie Samsunga oferuje nam wiele opcji z zakresu multitaskingu. Możemy pracować z kilkoma aplikacjami jednocześnie. W iPadzie mini tego nie doświadczymy.

Tryb czytania

Samsung radzi: dlaczego warto kupić Galaxy Note 8.0 zamiast iPada mini? 22

Kolejnym usprawnieniem w urządzeniu Koreańczyków jest tryb czytania. Pozwala nam on w wygodny sposób czytać książki, przeglądać strony internetowe i inne treści w oknie wypełniającym cały obszar wyświetlacza, bez zbędnych kontrolek i przycisków.

Rysik S-Pen

Samsung radzi: dlaczego warto kupić Galaxy Note 8.0 zamiast iPada mini? 23

Stylus S-Pen jest znany z innych urządzeń z serii Galaxy Note i nie zabraknie go również w najnowszym tablecie Samsunga. W połączeniu z oprogramowaniem producenta otrzymamy wiele unikalnych funkcji, których również nie znajdziemy w iPadzie Mini.

Wyświetlacz

Samsung radzi: dlaczego warto kupić Galaxy Note 8.0 zamiast iPada mini? 24

Delikatnie pisząc, wyświetlacz dotykowy iPada mini jest przeciętny. W najnowszym tablecie Apple nie zastosowano ekranu Retina, przez co oferowana gęstość pikseli jest na poziomie 163 ppi. W Galaxy Note 8.0 zastosowana rozdzielczość 1280 x 800 pikseli daje nam 189 ppi. Dzięki temu w tablecie Samsunga elementy graficzne, jak i czcionki, będą ostrzejsze i wyraźniejsze.

Wydajność

Samsung radzi: dlaczego warto kupić Galaxy Note 8.0 zamiast iPada mini? 26

Galaxy Note 8.0 posiada więcej pamięci operacyjnej RAM i czterordzeniowy procesor. Choć Samsung na papierze prezentuje się znacznie lepiej, to z werdyktem, które z tych urządzeń jest wydajniejsze, musimy zaczekać, aż w sieci pojawią się pierwsze testy tabletu.

Poniżej znajdzie porównanie specyfikacji technicznej obu urządzeń, z której wynika, że Galaxy Note 8.0 został lepiej wyposażony niż iPad mini.

Samsung radzi: dlaczego warto kupić Galaxy Note 8.0 zamiast iPada mini? 27

Jak wiadomo, o sukcesie decyduje między innymi cena, a w internecie już teraz można znaleźć nieoficjalne informacje o tym, jakoby Galaxy Note 8.0 miał być droższy od iPada mini o kilkadziesiąt dolarów.

Mogąc wybrać jeden z powyższych tabletów, który wolelibyście zakupić? Podzielcie się swoim zdaniem na ten temat w komentarzach.

źródło