Samsung publikuje źródła kernela dla Galaxy Note 8.0, modyfikacje na horyzoncie - Tabletowo.pl

Samsung publikuje źródła kernela dla Galaxy Note 8.0, modyfikacje na horyzoncie

Tabletowo.pl Samsung publikuje źródła kernela dla Galaxy Note 8.0, modyfikacje na horyzoncie Ciekawostki Nowości Samsung

Wygląda na to, że niedawno zaprezentowany Samsung Galaxy Note 8.0 będzie miał spore zaplecze developerskie, bowiem już na początku jego drogi Samsung pokazał, że nie chce być na bakier ze swoimi obowiązkami wobec społeczności opensource. Jako że zgodnie z licencją koreański producent musiał opublikować źródła jądra Linuxa, których użyto do skompilowania kernela ROMu dla Note 8.0, nie jest ten fakt żadną niespodzianką. Miłe jest jednak, że Samsung zrobił to bez oporu, szybko i elegancko – nie raz miały miejsce sytuacje, że kod źródłowy od innych producentów pojawiał się z dużym opóźnieniem, a w dodatku był niekompletny.

Niezaprzeczalnie dobra współpraca Samsunga z niezależnymi developerami ma tylko pozytywne skutki – od czasów Samsunga Galaxy SII, którego Koreańczycy podarowali twórcy CyanogenMod, ich urządzenia cieszą się bardzo dobrym wsparciem. Wygląda więc na to, że i dla Galaxy Note 8.0 można się spodziewać wysypu ROMów i tweaków. A że kłopot bogactwa lepszym jest niż kłopot niedostatku, na pewno koniec końców skorzysta na tym użytkownik. Nie każdy lubi bowiem korzystać z ROMów opartych o TouchWiz, możliwość zainstalowania więc buildu AOKP bądź CM z całą pewnością będzie dla takich osób alternatywą.

Źródła można znaleźć tutaj, dla wersji zarówno europejskiej jak i  amerykańskiej.

A Wy jaki macie stosunek do ROMów nieoficjalnych? Często je instalujecie na swoich urządzeniach? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona