Samsung publikuje źródła kernela Androida KitKat dla Galaxy Note 3 - Tabletowo.pl

Samsung publikuje źródła kernela Androida KitKat dla Galaxy Note 3

Tabletowo.pl Samsung publikuje źródła kernela Androida KitKat dla Galaxy Note 3 Ciekawostki Nowości

Dokładnie tydzień temu Kasia informowała Was o tym, że Polacy już mogą cieszyć się aktualizacją do Androida KitKat przygotowaną przez Samsunga dla phabletu Galaxy Note 3. Kolejny raz miejsce miała sytuacja, że nasz kraj był pierwszym w jakim pojawiło się uaktualnienie, co ma związek z tym, że Samsung chce zminimalizować ryzyko wydania paczki z błędami dla większej ilości użytkowników i niejako „testuje” na nas oprogramowanie. Fakty jednak faktami, więc KitKat dla Note 3 jest już dostępny. A skoro jest aktualizacja, muszą być też zobowiązania.

Zgodnie z obowiązującymi licencjami, źródła jądra Linuksa wykorzystane w procesie tworzenia ROMu muszą być przez producenta oddane społeczności. Samsung wie o tym, dzięki czemu właśnie pojawił się kod źródłowy dla ROMu bazowanego na Androidzie 4.4.2. Oznacza to mniej więcej tyle, że zainteresowane osoby mają dostęp do plików, z których mogą skompilować działający własnej produkcji kernel z dodanymi modyfikacjami. Mam nadzieję, że Samsung (jak to robił w przeszłości) nie postanowił wydać niekompletnej paczki.

Źródła możecie znaleźć tutaj.

Jeżeli używacie modyfikowanego oprogramowania na swoich urządzeniach, to z pewnością ta wiadomość jest dla Was wiadomością pozytywną. Niebawem ROMy bazowane na KitKacie powinny zacząć działać znacznie lepiej.

Źródło: PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona