Tak wyglądał jeden z prototypów składanego smartfona Samsunga | Tabletowo.pl

Tak wyglądał jeden z prototypów składanego smartfona Samsunga

Dołącz do dyskusji 0

Pierwsze informacje o tym, że Samsung pracuje nad składanym smartfonem, pojawiły się już w maju 2015 roku, czyli trzy lata temu. Od tamtego czasu Koreańczycy testowali różne koncepcje i właśnie jedna z nich ujrzała światło dzienne.

Lata wysiłków opłaciły się, bowiem już na początku przyszłego, 2019 roku Samsung zaprezentuje swój składany smartfon. Nie od razu Koreańczycy stworzyli jednak finalną koncepcję – w międzyczasie powstała masa prototypów i zdjęcia jednego z nich właśnie ujrzały światło dzienne.

Na początku składany smartfon Samsunga powstawał pod nazwą Project Valley. Jak możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach, urządzenie o oznaczeniu SM-G929F składało się z dwóch części. Pierwsza stanowiła trzon, w którym umieszczono wszystkie bebechy, druga z kolei była po prostu dodatkowym ekranem – świadczy o tym grubość poszczególnych (nazwijmy to) modułów.

Jak informuje jednak zarówno @MMDDJ_, jak i @Samsung_News_, sprzęt był rozwijany do 2016 roku, lecz ostatecznie projekt ten został porzucony. Od niedawna wiemy, że ostatecznie Samsung zdecydował się na smartfon, składający się z trzech wyświetlaczy: dwóch wewnętrznych i jednego zewnętrznego. Pierwsze dwa mają tworzyć powierzchnię o łącznej przekątnej 7,3 cala, drugi z kolei ma mieć przekątną 4,5 cala.

Ostatnio dowiedzieliśmy się również, że składany smartfon Samsunga ma kosztować równowartość 1850 dolarów amerykańskich, tj. ~6750 złotych. To spora suma, lecz z drugiej strony uzasadniona, bowiem stworzenie takiego urządzenia wiązało się z dużymi nakładami finansowymi, a do tego jego produkcja będzie o wiele bardziej złożona niż klasycznego smartfona.

Na koniec warto jeszcze zauważyć, że Samsung Project Valley SM-G929F dość mocno przypomina ZTE Axon M – widać więc obie firmy mają zupełnie różne wizje składanego smartfona, skoro Koreańczycy porzucili taki projekt, a Chińczycy zdecydowali się wypuścić go na rynek.

ZTE Axon M (fot. @OnLeaks)

Polecamy również:

Składany smartfon nie jest rewolucją, na którą czekam. Chyba jest na nią za wcześnie

Źródło: @MMDDJ_

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona