Samsung prezentuje procesory Exynos 4 Dual i Exynos 4 Quad (wideo) - Tabletowo.pl

Samsung prezentuje procesory Exynos 4 Dual i Exynos 4 Quad (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Samsung prezentuje procesory Exynos 4 Dual i Exynos 4 Quad (wideo) Nowości Samsung

Świetnych procesorów nigdy nie za wiele. Do grona wydajnych i energooszczędnych mobilnych układów dołączyły dziś dwa kolejne modele wyprodukowane przez koreańskiego Samsunga: dwurdzeniowy Exynos 4 Dual i czterordzeniowy Exynos 4 Quad. Ten ostatni jest dla nas najbardziej interesujący, ponieważ stanie w szranki z zyskującą coraz większą popularność Nvidią Tegrą 3. W porównaniu z poprzednią generacją wykonaną w technologii 45 nm, Exynos 4 Quad charakteryzuje się dwukrotnie większą mocą, zużyciem energii mniejszym o 20%, możliwością płynnego odtwarzania i nagrywania wideo w jakości FullHD 1080p @ 30 FPS oraz zintegrowanym wyjściem HDMI 1.4 i procesorem sygnału obrazu.

Każdy rdzeń układu Samsung Exynos 4 Quad jest taktowany zegarem 1,4 GHz, dzięki czemu jakiekolwiek urządzenie weń wyposażone będzie bardzo szybkie. Spodziewamy się, że pierwszym tabletem z Exynos 4 Quad pod maską będzie Samsung Galaxy Note 10.1, o którego zmianach konfiguracyjnych informowaliśmy Was na początku kwietnia. Kto wie, może dołączy do niego tajemniczy 11,6-calowy gigant?

Choć konikiem Tabletowo.pltablety internetowe, nie pozostajemy głusi na nowości ze świata telefonów komórkowych. Wiemy, że nowy czterordzeniowy układ Samsunga trafi do długo oczekiwanego smartfonu Galaxy S III, którego premiera będzie miała miejsce trzeciego maja w Londynie. Czekamy!

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona