Samsung prezentuje nowe procesory Exynos - Tabletowo.pl

Samsung prezentuje nowe procesory Exynos

Tabletowo.pl Samsung prezentuje nowe procesory Exynos Nowości Samsung

Podczas dzisiejszej konferencji International Solid-State Circuits Conference Samsung zaprezentował nową generację dedykowanych urządzeniom mobilnym procesorów Exynos. Układy będą wyposażone w dwa lub cztery rdzenie o częstotliwości taktowania zegara od 200MHz do 1,5GHz, a ich wielkość nie przekraczać będzie 32nm (obecna generacja mierzy 45nm). Mniejsze rozmiary przełożą się na oszczędność miejsca i energii oraz większą wydajność.

Jako układy SoC, procesory Exynos będą wspomagane przez opracowacowany przez Samsunga zintegrowany chip graficzny, na którym znajdziemy cztery procesory pikselowe oraz silnik geometryczny z 128KB pamięci L2 cache. Chip jest kompatybilny ze standardem OpenGL ES 2.0 i jest w stanie wygenerować 57 MPoly/s.

Według Samsunga, nowe układy Exynos są o 26% wydajniejsze od obecnej generacji, a urządzenia weń wyposażone będą charakteryzować się czasem pracy dłuższym nawet o 50% (45% w stanie spoczynku, 48% podczas obliczeń 3D).

Nowa generacja procesorów Exynos jest bezpośrednią odpowiedzią Samsunga na czterordzenowy układ Nvidia Tegra 3 (lub, jak wolicie, 4-PLUS-1). Dzięki rywalizacji na wielu platformach, producenci motywują się nawzajem, co w efekcie prowadzi do tworzenia i wrowadzania na rynek coraz doskonalszych i wydajniejszych tabletów internetowych.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona