Samsung prezentuje Galaxy Note 2 z 5,5-calowym ekranem i Androidem 4.1 JB 20

Samsung prezentuje Galaxy Note 2 z 5,5-calowym ekranem i Androidem 4.1 JB

Samsung prezentuje Galaxy Note 2 z 5,5-calowym ekranem i Androidem 4.1 JB 21

Na konferencji Unpacked na targach IFA 2012 w Berlinie Samsung zaprezentował jedną z najgorszętszych i najbardziej oczekiwanych nowości tego sezonu: tabletofon Galaxy Note 2. Urządzenie to, zgodnie z naszymi przewidywaniami i informacjami, które systematycznie pojawiały się w sieci, zostało wyposażone w 5,5-calowy ekran dotykowy Super AMOLED HD o rozdzielczości HD 720p (1280 x 720 pikseli), czterordzeniowy procesor Samsung Exynos 4412 1,6GHz z układem graficznym Mali-400, 2GB RAM, aparat cyfrowy 8 Mpix z diodą doświetlającą LED i funkcją nagrywania wideo w rozdzielczości 1080p, kamerę internetową 1,9 Mpix, chip NFC, modem sieci 3G/4G LTE, akumulator 3100 mAh, 16GB/32GB/64GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart pamięci microSD, obudowę mierzącą 9,4 mm grubości oraz system operacyjny Android 4.1.1 Jelly Bean z nakładką graficzną Samsung Nature UX.

Oprogramowanie Note 2 zostało wzbogacone o pakiet dedykowanych, unikalnych dla tego modelu aplikacji stworzonych z myślą o rysiku S-Pen wykrywającym aż 1024 poziomy nacisku. Akcesorium to było integralną częścią Note’a pierwszej generacji i jest jedną z najciekawszych rzeczy, jakie ma do zaoferowania jego następca. Za pomocą piórka S-Pen można nie tylko obsługiwać interfejs systemu operacyjnego, ale także tworzyć notatki, pisać odręczne kartki z życzeniami, edytować zdjęcia i projektować wykresy. Jedną z ciekawszych zastosowań rysika jest funkcja „Air View”, która polega na interakcji z interfejsem poprzez nakierowanie rysika na jeden z jego elementów. Dzięki „Air View”, nie trzeba dotykać ekranu, aby sprawdzić zawartość folderu lub szybko odtworzyć skrót filmu wideo. Pop-up Note pozwala na otworzenie wybranych aplikacji ponad innymi, na przykład kalkulatora i notatek, a do domyślnego klienta poczty e-mail dodano rozpoznawanie pisma ręcznego. Samsung planuje rozwinąć możliwości rysika S-Pen za pomocą dodatkowego oprogramowania, które zostanie udostępnione w czwartym kwartale roku lub później.

Wzornictwo tabletofonu wyraźnie nawiązuje do smartfonu Samsung Galaxy S III i odtwarzacza muzycznego Galaxy Player 5.8. Wbrew naszym oczekiwaniom, obudowa urządzenia nie jest kanciasta, a zaokrąglona i obła, niczym kamień, który latami był opłukiwany przez wodę w strumyku. Wrażenie to potęguje jej błyszcząca, gładka powierzchnia. Podobnie jak w przypadku SGS III, za wzornictwem Galaxy Note 2 stoi chęć stworzenia urządzenia naturalnego i bezgranicznie intuicyjnego.

Samsung Galaxy Note 2 zadebiutuje w Europie w październiku i będzie dostępny w dwóch kolorach: Marble White (białym) i Titanium Grey (szarym). Cena nie jest znana.

via Engadget