Samsung pracuje nad składanym smartfonem z dwoma ekranami 18

Samsung pracuje nad składanym smartfonem z dwoma ekranami

Samsung razem z LG są pionierami w produkcji smartfonów z zakrzywionymi ekranami. Galaxy Round oraz G Flex pokazały, jak będą wyglądać urządzenia w przyszłości. Teraz dowiedzieliśmy się, że większa z koreańskich firm prowadzi prace nad smartfonem z dwoma ekranami.

Na razie wiemy, że Samsung Project Valley jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Ten prototypowy phablet ma oferować zaawansowaną obsługę gestami, wykorzystującą potencjał dwóch ekranów. W dodatku możliwe, że będzie to elastyczne urządzenie. Koreańczycy są już w posiadaniu odpowiednich patentów, więc stworzenie pojedynczego sampla nie powinno sprawić im większego problemu.

Możliwe, że ten nowatorski Samsung nigdy nie zostanie pokazany szerszej publiczności. Jednak patrząc na dotychczasową historię możemy spodziewać się, że składany smartfon pojawi się np. na targach CES 2016 jako pokaz możliwości lub telefon dostępny tylko dla wybrańców.

Cieszy mnie, że Koreańczycy kontynuują swoje prace nad stworzeniem giętkiego wyświetlacza. Jestem ciekaw, jak składany smartfon wykorzystywałby funkcjonalność dwóch ekranów – bez tego byłaby to sztuka dla sztuki. Chociaż wygląd takiego urządzenia na pewno przykuwałby uwagę.