Samsung pracuje nad najszybszymi kośćmi pamięci eMMC dla urządzeń mobilnych - Tabletowo.pl
Ważne

Samsung pracuje nad najszybszymi kośćmi pamięci eMMC dla urządzeń mobilnych

Tabletowo.pl Samsung pracuje nad najszybszymi kośćmi pamięci eMMC dla urządzeń mobilnych Ciekawostki Nowości Samsung

Zgodnie z informacjami podanymi przez serwis Engadget, Samsung pracuje nad nowymi kośćmi pamięci przeznaczonymi do tabletów, smartfonów i phabletów. Nowy produkt Samsunga ma być ultraszybki oraz niewielki rozmiarami, a to przez zastosowanie technologii eMMC 5.0. Po tym, jak koncern rozpoczął produkcję kości RAM o pojemności 3 GB, a następnie pojawiły się plotki o własnym rdzeniu ARM od Koreańczyków w 2014 roku, można spodziewać się wzmożonej ofensywy giganta.

Kości mają być stworzone w 10-nanometrowym procesie technologicznym i będą wspierać standard eMMC 5.0. Będą one tradycyjnie dostępne w 3 wariantach pojemnościowych: 16, 32 bądź 64 GB. To, co ma je wyróżniać, to szybkość: zapis sekwencyjny ma wynosić 90 MB/s, zaś odczyt aż 250 MB/s. Pamięć ma być zdolna do wykonania 7000 operacji I/O w ciągu sekundy. Szybkość szyny tych pamięci ma wynosić 400 MB/s. Takie parametry powinny znacząco poprawić szybkość urządzeń i podnieść komfort używania multitaskingu, multimediów oraz gier.

Krok naprzód w rozwoju pamięci mobilnych NAND to z całą pewnością powód do radości, natomiast może on jedynie upewnić producentów, iż stosowanie pamięci zewnętrznych nie ma już sensu. Samsung w swoich urządzeniach zawsze stosował sloty microSD, ale tego, czy będzie tak dalej, nie możemy być pewni. Osobiście byłbym nieco bardziej zadowolony, gdyby producenci zaczęli stosować większe dyski SSD, aniżeli kolejne odmiany pamięci eMMC. Zysk wydajnościowy byłby dużo bardziej wymierny, natomiast (co widać po cenach tabletów z Windows) niestety musiałaby wzrosnąć również cena.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona