Samsung Galaxy S21 5G
(fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

Samsung rozpoczął prace nad Androidem 12 dla serii Galaxy S21

High-endowa seria Galaxy S21 z pewnością będzie jedną z pierwszych rodzin smartfonów z oferty południowokoreańskiego giganta elektroniki użytkowej, które otrzymają aktualizację do Androida 12. I mogą ją dostać całkiem sprawnie, ponieważ Samsung już rozpoczął prace nad nowym systemem operacyjnym dla swoich tegorocznych flagowców.

Reklama

Oficjalne udostępnienie systemu Android 12 coraz bliżej

Google już od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad nowym wydaniem swojego systemu operacyjnego. Android 12, bo o nim oczywiście mowa, zostanie udostępniony w trzecim kwartale 2021 roku. Wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie, ponieważ gigant z Mountain View nie złożył żadnej deklaracji, ale patrząc przez pryzmat rynkowych premier poprzednich systemów, sygnowanych zielonym robotem, można się spodziewać, że Amerykanie zrobią to na przełomie sierpnia i września br.

Kilku producentów ściśle współpracuje z Google, dzięki czemu nie tylko posiadacze smartfonów Google Pixel mogą brać udział w beta testach Androida 12 i jeszcze przed oficjalnym udostępnieniem tego systemu sprawdzić, co oferuje i jakie zmiany może przynieść. Finalna wersja wciąż jednak przed nami i trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Samsung rozpoczął prace nad Androidem 12 dla serii Galaxy S21

W związku z tym, że Android 12 nie został jeszcze udostępniony, producenci wciąż nie udostępnili list urządzeń, które otrzymają aktualizację, aczkolwiek już teraz można wskazać kilku pewniaków, jak właśnie smartfony z serii Galaxy S21. Prawdopodobnie będą one jednymi z pierwszych, jeśli nie pierwszymi high-endami Samsunga, które dostaną nowe wydanie Androida.

A jego udostępnienie zbliża się nieuchronnie. Jak bowiem doniósł Max Weinbach, Samsung rozpoczął już prace nad Androidem 12 dla rodziny Galaxy S21. Spodziewamy się, że zostanie on „przykryty” kolejną wersją autorskiego interfejsu – One UI 4.0, który Koreańczycy prawdopodobnie oficjalnie zaanonsują na konferencji Samsung Developer Conference 2021. Niestety, wciąż nie znamy jej terminu, ale zapewne odbędzie się ona jesienią br.

smartfon Samsung Galaxy S21 5G smartphone Tabletowo.pl
(fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

Google oficjalnie przedstawiło Androida 12 na konferencji Google I/O 2021 w maju, ale zobaczyliśmy wówczas jego wydanie w „czystej” wersji, a One UI dość mocno zmienia interfejs Androida, dlatego na tę chwilę nie sposób powiedzieć, jak będzie wyglądać One UI 4.0. Można się jednak spodziewać, że Samsung zaimplementuje nowe rozwiązania, jak na przykład bogaty zestaw komunikatów nt. wykorzystywania uprawnień przez aplikacje.