Samsung Portable SSD T5, czyli pojemny i szybki dysk, który możesz podłączyć do smartfona | Tabletowo.pl

Samsung Portable SSD T5, czyli pojemny i szybki dysk, który możesz podłączyć do smartfona

Dołącz do dyskusji 0

Samsung to koreańska firma, której tematykę na Tabletowo poruszamy głównie w kontekście technologii mobilnej, ale nie sposób zapomnieć o innych branżach, w których się udziela. Jedną z nich jest chociażby produkcja i sprzedaż dysków zewnętrznych – producent idzie z duchem czasu i zajmuje się także rozwiązaniami opartymi na półprzewodnikach, czego dowodem jest chociażby Samsung Portable SSD T5. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Dyski zewnętrzne, tudzież dyski przenośne, stały się ostatnimi czasy niezwykle popularne, ponieważ za względnie niewielką cenę można zawsze mieć przy sobie nawet kilka terabajtów danych. Niektórzy nośnik ten wykorzystują jako backup najważniejszych plików i dokumentów, ale jeżeli po prostu lubicie cykać fotki w niezliczonych ilościach lub uwielbiacie filmy w wysokiej jakości i zawsze chcecie mieć je przy sobie, to na pewno spotkaliście się z tą tematyką.

Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się rozwiązania oparte na SSD, dzięki czemu są one znacznie szybsze niż twardziele, a dosyć miłym akcentem jest również to, że wiele z nich można podłączyć nawet do smartfona. Nie inaczej jest w tym przypadku.

Samsung Portable SSD T5 to przenośny dysk półprzewodnikowy, który charakteryzuje się prędkością przesyłu na poziomie 540 MB/s. Jego innymi atutami są kompaktowe wymiary (74 x 57,3 x 10,5 mm), co przekłada się również na niską wagę, bo wynosząca zaledwie 51 gramów. Z urządzeniem połączycie się za pomocą gniazda USB typu C, zaś producent do zestawu dołącza dwa kable – jeden z końcówką ze „zwykłym” USB typu A, zaś drugi przewód z obu stron jest zakończony męską wtyczką USB typu C, dzięki czemu dysk możecie podłączyć do większości nowych smartfonów.

Samsung Portable SSD T5 dostępny jest w aż czterech wariantach pojemnościowych – 250 GB, 500 GB, 1 TB oraz 2 TB. Niestety, producent postanowił rozróżnić je wizualnie, przez co dwa pierwsze możecie kupić tylko w wersji niebieskiej (Alluring Blue), zaś te większe są po prostu czarne (Deep Black).

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to dysk obsługuje tryb UASP i 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie danych AES, a Samsung dodatkowo dostarcza dedykowane oprogramowanie poszerzające jego funkcjonalność. Dosyć ważna jest tutaj gwarancja, która jest trzyletnia, choć zastanawiać może dopisek ograniczona.

Tak Samsung Portable SSD T5 prezentuje się w dłoni

Jeśli jesteście zainteresowani opisywanym dyskiem to na pewno będziecie musieli rozbić sporą skarbonkę – proponowana cena producenta wynosi „skromne” 649 złotych, ale tylko za wersję o pojemności 250 GB. Podobno Samsung Portable SSD T5 jest już dostępny w sprzedaży globalnej od wczoraj, ale póki co nie udało mi się go znaleźć w polskich elektromarketach – myślę jednak, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

źródło: informacja prasowa, Samsung

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona