Samsung podkręca nastrój oczekiwania na składany smartfon za pomocą zaproszenia na konferencję deweloperów

O składanych smartfonach piszemy od lat. Najpierw były to przede wszystkim mgliste plotki, później dziesiątki szkiców koncepcyjnych i patentów zgłaszanych do urzędów przez koreańskie, chińskie i amerykańskie firmy. O takie urządzenia pytano wprost prezesów wielkich korporacji, a ci przekazywali informacje, które można było interpretować na sto sposobów. Dochodzimy do punktu, w którym niemal oczekujemy od producentów jakiegoś ruchu w temacie. Sygnał świadczący o dobrej woli otrzymujemy od Samsunga. 

W oficjalnym tweecie promującym konferencję Samsung Developers można znaleźć wskazówkę, czego możemy spodziewać się na listopadowym zlocie. Animacja ukazuje uproszczony symbol urządzenia otwierającego się jak rozkładany smartfon. Chyba.

Interesującym detalem tej animacji jest fakt, że ikona urządzenia ukazuje go w trzech różnych pozycjach. Zaczyna od od płasko leżącej „kreski”, następnie otwiera się ona pod kątem 90 stopni, by na koniec rozłożyć się całkowicie. Może to oznaczać, że sprzęt, który zobaczymy siódmego lub ósmego listopada będzie mógł działać w trzech trybach. Z drugiej strony – może nie mieć to kompletnie żadnego znaczenia ;)

Samsung powstrzymuje się przed zdradzeniem czegoś więcej o tym, jakie urządzenie zostanie zaprezentowane na listopadowej konferencji. Niewykluczone, że dane nam będzie zobaczyć tylko prototyp składanego smartfona, i to za szklaną szybą, bez możliwości wzięcia urządzenia do ręki.

Mówi się, że Koreańczycy planują na początku 2019 roku wypuścić na rynek ograniczoną liczbę składanych telefonów, by zbadać reakcję rynku. Jakkolwiek będzie, do tego czasu nie unikniemy nowych plotek, jeśli powyższe zaproszenie na konferencję rzeczywiście sugeruje nadejście nowego typu smartfonów od Samsunga.

 

źródło: Samsung dzięki Android Authority