Samsung Pay prawdopodobnie w tym roku wystartuje w Polsce

Samsung Pay to autorski system płatności oferowany przez koreańskiego giganta. Platforma ta umożliwia płatności mobilne za pomocą technologii MST. Dzięki niej, konsumenci mogą bez obaw płacić, nie zważając na rodzaj terminala, w którym dokonywana jest płatność. Kompatybilność Samsung Pay z istniejącą infrastrukturą, pomaga w sprawnej adaptacji tego systemu. 

Samsung Pay został zaprezentowany w 2015 roku i jest oferowany już w kilku krajach. Kilka dni temu Samsung pochwalił się, że w Samsung Pay zarejestrowanych jest już 4 mln kart, a użytkownicy dokonali 100 mln transakcji. Smartfony zgodne z Samsung Pay to flagowe urządzenia Samsunga z 2015 i 2016 roku oraz Galaxy A5, A7, A9 z 2016 roku.

Polski rynek płatności bezgotówkowych jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Od pewnego czasu mówi się, że Samsung Pay może zostać udostępniony w naszym kraju jeszcze w 2016 roku. Potwierdza to Rzecznik Prasowy Samsung, Polska Olaf Krynicki. „Są prowadzone zaawansowane rozmowy z partnerami. Usługę Samsung Pay chcielibyśmy wdrożyć w Polsce jeszcze w tym roku”.

Będzie to kolejny system płatności mobilnych działający w Polsce. Nieoficjalnie mówi się również o wejściu do naszego kraju Android Pay. Na podstawie takich newsów możemy oczekiwać zaciekłej walki o klienta. A na tym wszystkim zyskamy, my, konsumenci.

Źródła: Bankier.pl, prnews.pl