Samsung Pay pojawi się w kolejnych państwach, a LG szykuje G Pay

Płatności mobilne powoli stają się coraz popularniejsze, głównie za sprawą nowych systemów płatności zbliżeniowych na naszych urządzeniach. Pośród takich specjalnych usług i aplikacji nie sposób nie wspomnieć o Android Pay, Apple Pay czy też Samsung Pay, która pojawi się w kolejnych krajach już w przyszłym roku. Z kolei LG planuje wprowadzić dla własnych produktów G Pay.

Aktualnie Samsung Pay jest dostępny dla pięciu modeli: Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy Note 5 oraz Gear S2 (tylko płatności NFC). W dodatku pojawił się oficjalnie na razie wyłącznie w USA oraz Korei Południowej, ale na szczęście wkrótce lista krajów ulegnie wydłużeniu. W pierwszym kwartale 2016 roku usługa ta zostanie uruchomiona w Chinach, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.

Niestety na razie nie wiemy, kiedy Samsung Pay pojawi się w Polsce. Warto jeszcze wspomnieć, że płatności dokonujemy za pomocą technologii MST, którą wymyśliła firma LoopPay, przejęta przez Koreańczyków pół roku temu za 250 milionów dolarów.

LG natomiast nie chce pozostać z tyłu stawki – pracuje nad własnym rozwiązaniem o nazwie G Pay. Oficjalnie ma pojawić się już w przyszłym miesiącu. Z pewnością będzie dostępne na wszystkie flagowe urządzenia, ale być może Koreańczycy zdecydują się postąpić inaczej niż rywale i udostępnią je również dla tańszych modeli. Niestety aktualnie nie podano jeszcze informacji, czy G Pay będzie korzystał z technologii NFC jak Apple czy też MST na wzór Samsunga.

źródło: SamMobile; The Korea Times przez Gforgames, Phone Arena