Samsung patentuje nowy panel OLED dla smartfonów. Podobno będzie super wytrzymały | Tabletowo.pl

Samsung patentuje nowy panel OLED dla smartfonów. Podobno będzie super wytrzymały

Dołącz do dyskusji 0

Od kiedy na rynku pojawiły się smartfony wyposażone w ekrany dotykowe, ważną kwestią stało się zabezpieczanie ich frontowych, szklanych paneli przed rozbiciem. Ile to razy zdarzył się nam upadek urządzenia zakończony nieestetyczną pajęczynką na ekranie? Wydaje się, że receptę na takie zdarzenia wypracował właśnie Samsung!

Producenci od lat głowią się nad tym, jak zapobiec rozbijaniu ekranów smartfonów przez użytkowników. Często bowiem wymiana panelu przedniego naszych urządzeń bywa bardzo kosztowna (szczególnie w przypadku droższych słuchawek). Problem starali się już załagodzić swego czasu operatorzy komórkowi, oferując możliwość ubezpieczenia wyświetlacza smartfona, z której sam chętnie korzystałem.

Czy nowy patent Samsunga pomoże raz na zawsze rozprawić się z owym problemem? Koreańczycy bowiem zastrzegli właśnie nowy rodzaj panelu dla urządzeń mobilnch, którego konstrukcja będzie zapobiegała pękaniu. Najprawdopodobniej stosowany będzie on nie tylko w przypadku smartfonów, ale i pozostałych urządzeń mobilnych (tabletów, laptopów), czy nawet w przypadku wyświetlaczy montowanych w samochodach.

Nowy elastyczny panel OLED testowany był przez Underwriters Laboratories w zakresie wytrzymałości na działanie wysokich i niskich temperatur w zakresie od -32 do 71 stopni. Poradził sobie z nimi bez problemów (zmiany temperatury są często powodem pękania ekranów smartfonów).

Testowano go także pod względem odporności na upadki. Panel pozostał w stanie nienaruszonym po kilkunastokrotnym upadku z wysokości 1,2 m. Samsung jednak zapewnia, że bez problemu urządzenie z takim ekranem można upuścić z wysokości 1,8 m. Dodatkowo wiadomo, że będzie on bardzo lekki oraz zaoferuje przepuszczalność światła i twardość na poziomie tradycyjnych frontowych paneli, do tej pory wykorzystywanych przez producentów.

Z pewnością na pokład smartfonów nowy panel trafi dopiero za kilka miesięcy. Czy Koreańczycy skorzystają z niego także w przypadku flagowych urządzeń? Aby się tego dowiedzieć, musimy uzbroić się w dużą dozę cierpliwości.

Postęp jest nieunikniony i 5G w przyszłości zastąpi 4G. Samsung jest tego świadomy i prezentuje wizję „Miasta 5G”

Źródło: Phone Arena, Samsung Display

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona