Samsung patentuje kolejną nazwę dla aparatu, tym razem „Duo Pixel”

Samsung rozwija się pod wieloma względami, ale ostatnio dużo słyszy się przede wszystkim o projektowanych przez niego aparatach. Niedawno opatentowano znak towarowy BRITECELL, a teraz kolejny – Duo Pixel.

Koreańczycy ostatnio zaprezentowali nowy, 20 Mpix aparat, który może znaleźć zastosowanie m.in. w smartfonach. Jego zaletami są: mały rozmiar oraz niższe zapotrzebowanie na energię z akumulatora. Później zaczęła się „zabawa” z patentowaniem kolejnych nazw, związanych z tym podzespołem.

Jak wiadomo, aktualnie Samsung markuje swoje matryce dopiskiem ISOCELL. Na początku listopada opatentował znak towarowy BRITECELL, a teraz kolejny – Duo Pixel. O ile podejrzewać można, że pierwszy z nich odnosi się do ww. 20 Mpix aparatu, to drugi kojarzy się z podwójnym obiektywem aparatu lub z obecnością większych pikseli (niż te w najbardziej zaawansowanych matrycach, montowanych we flagowcach Koreańczyków) i wykorzystywaniem technologii dual-PD (dual photodiode). W dużym uogólnieniu polega ona na tym, że pojedynczy piksel tworzą nie jedna, a dwie fotodiody, co pozwala m.in. znacznie szybciej łapać ostrość podczas robienia zdjęć czy kręcenia filmów.

Samsung aparat Duo Pixel

Oczywiście to tylko moje przypuszczenia, ponieważ nie wiemy nic więcej na temat Duo Pixel. Dlatego też wydaje się bardziej prawdopodobne, że to aparat BRITECELL znajdzie się w Samsungu Galaxy S7, a na propozycje z Duo Pixel przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy Note 5

Źródło: SamMobile