Samsung patentuje hybrydę tabletu i notebooka - Tabletowo.pl

Samsung patentuje hybrydę tabletu i notebooka

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Samsung patentuje hybrydę tabletu i notebooka Nowości Samsung

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Samsung złożył wniosek patentowy na urządzenie typu tablet posiadające zakrzywione ramki. Okazuje się, że mobilny gigant nie spoczywa na laurach, zaś w jego laboratoriach ciągle prowadzone są prace. Koreańska firma ma kolejny pomysł, który został przedstawiony komisji patentowej. Chodzi o hybrydę tabletu i notebooka.

Tabletowo.pl Samsung patentuje hybrydę tabletu i notebooka Nowości Samsung

Urządzenie może przypominać wiele innych konstrukcji, jakie znamy z rynku. Chociażby ASUS Transformer, czy wiele tabletów konwertowalnych z Windowsem. Tablet Samsunga ma łatwo dać się złożyć do pozycji notebooka, poprzez wsunięcie go w klawiaturę, oraz umożliwiać wykorzystanie rysika chowanego w obudowie.

Tabletowo.pl Samsung patentuje hybrydę tabletu i notebooka Nowości Samsung

Wniosek patentowy nie wspomina o żadnych konkretnych systemach operacyjnych, z jakich miałaby korzystać hybryda. Może być to zarówno Windows 8, Android, Tizen, jak i też Google Chrome OS. Pierwsze dwie opcje wydają się jednak najbardziej prawdopodobne.

Niewątpliwie coś jest na rzeczy i niebawem dowiemy się, co Samsung planuje. Koreańska firma chce zdominować także rynek tabletów, więc ewentualny atak na urządzenia konwertowalne już w najbliższym czasie wcale nie jest wykluczony.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona