Samsung patentuje dwa systemy w jednym smartfonie | Tabletowo.pl

Samsung patentuje dwa systemy w jednym smartfonie

Dołącz do dyskusji 0

Pomysł nie jest nowy, są nawet na rynku urządzenia z Windowsem i Androidem na pokładzie. Jednak nowy patent Samsunga to zupełnie inne spojrzenie na temat. Co byście powiedzieli na płynne przełączanie między Androidem a Windows 10 Mobile za pomocą jednego gestu palca?

W czasach, gdy popularność mobilnego systemu Microsoftu oscyluje wokół błędu statystycznego, takie pomysły mogą wydawać się wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Nigdy jednak nie wiadomo, czy Microsoft nie odbije się od dna i nie zacznie przyciągać do Windows 10 Mobile nowych użytkowników. Na taką właśnie okazję Samsung przygotował niebanalny pomysł przełączania między dwoma systemami operacyjnymi w smartfonie. Bez ponownego uruchamiania urządzenia.

Oba systemy miałyby działać płynnie na jednym urządzeniu, a przechodzenie między nimi umożliwiałby prosty gest palca – z dołu ku górze. Dzięki takiemu rozwiązaniu Windows 10 Mobile mógłby zaistnieć tuż obok Androida z Samsungową nakładką TouchWiz. Nie wiadomo natomiast, jak w szczegółach Samsung chciałby rozwiązać jednoczesne korzystanie z dwóch systemów operacyjnych w jednym urządzeniu mobilnym.

samsung-dual-boot-ux-patent-1

Na razie mało prawdopodobne wydaje się, aby koreańska firma była zainteresowana wdrożeniem swojego pomysłu w życie. Nie tylko ze względu na niewielkie zainteresowanie Windows 10 Mobile, ale również na jeszcze mniejszy popyt na urządzenia z dwoma systemami na pokładzie. Być może jednak za jakiś czas Microsoft dopracuje zgodność Windows 10 Mobile z biurkowym Windows 10 i wówczas system stanie się nieodzownym narzędziem do zarządzania swoim komputerem. W takiej sytuacji część klientów może być zainteresowana wdrożeniem patentu Samsunga w życie.

Źródło: GalaxyClub

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona