Samsung opatentował tablet... z dziurką 16

Samsung opatentował tablet… z dziurką

Samsung-tablet-design-hole-01

Samsung opatentował tablet, który wygląda jak inne urządzenia tego producenta z linii Galaxy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden bardzo rzucający się w oczy element. Jest nim dość spora dziura w rogu urządzenia. Ponadto w koncepcji tabletu znajdziemy przednią kamerkę do wideo rozmów oraz aparat główny umieszczony z tyłu urządzenia. Otwór na rysik, który również znalazł się w tablecie, sugeruje, że urządzenie będzie pochodziło z rodziny Galaxy Note.

Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA w opublikowanym wniosku patentowym, niestety, nie podaje do czego miałby służyć otwór w rogu tabletu. Zapytałem kilku znajomych, jakie widzą zastosowanie dla takiej dziurki, najczęściej padały odpowiedzi, że po prostu na smycz (takie też były moje pierwsze przemyślenia). Kilka osób uważa, że otwór będzie służył do montowania zewnętrznych gadżetów i akcesoriów, takich jak na przykład dodatkowe głośniki, mikrofon czy mini wiatrak na ochłodę w upalne dni. Padały również pomysły, że dziurka posłuży jak kałamarz dla pióra, żeby na chwilę odłożyć rysik, gdy tablet będzie położony na stole.

Jak na razie możemy się tylko domyślać do czego może służyć tablet z intrygującym otworem w obudowie. Część opatentowanych koncepcji nigdy nie zamienia się w fizyczny sprzęt i pozostaje tylko na papierze. Być może zastosowane rozwiązanie jest do tego stopnia innowacyjne, że nie jesteśmy w stanie domyślić się do czego będzie służyć, a Wy jak sądzicie?