Samsung odświeża zestaw rzeczywistości rozszerzonej HMD Odyssey. Okulary nie będą już się zaparowywać - Tabletowo.pl

Samsung odświeża zestaw rzeczywistości rozszerzonej HMD Odyssey. Okulary nie będą już się zaparowywać

Dołącz do dyskusji 0

Poniedziałek u Samsunga dość pracowity. Dziś firma ogłosiła odświeżenie zestawu rozszerzonej rzeczywistości HMD Odyssey. Nazywa się po prostu HMD Odyssey+. Wiele rzeczy pozostaje bez zmian, ale te, które im uległy, mają dość ważne znaczenie dla przyszłych użytkowników. 

W okularach Odyssey+ znajdziemy te same 3,5-calowe ekrany o rozdzielczości 1440 × 1600 pikseli z polem widzenia równym 110 stopni. Mimo, że sprzętowo pod tym względem nie zmieniło się nic, Samsung zadbał o to, by wyświetlany obraz był lepszej jakości, a to za sprawą zastosowania technologii Anti-Screen Door Effect. Dzięki niej linie między pikselami są mniej widoczne, a postrzegane ppi wzrasta. Może to mieć znaczenie zwłaszcza dla tych, którzy podczas korzystania z zestawu odczuwali nudności.

Tabletowo.pl Samsung odświeża zestaw rzeczywistości rozszerzonej HMD Odyssey. Okulary nie będą już się zaparowywać Nowości Rozszerzona rzeczywistość Samsung Wirtualna rzeczywistość

Inne ulepszenia obejmują regulację rozstawu okularów między źrenicami, szersze otwory na oczy i regulowany pałąk. Waga całkowita spadła nieznacznie, zaś w środku okularów wykorzystano inny, „oddychający” materiał, który zapobiegnie zaparowywaniu okularów od środka podczas użytkowania.

Tabletowo.pl Samsung odświeża zestaw rzeczywistości rozszerzonej HMD Odyssey. Okulary nie będą już się zaparowywać Nowości Rozszerzona rzeczywistość Samsung Wirtualna rzeczywistość

Ci, którzy nabyli HMD Odyssey w ubiegłym roku, raczej nie poczują przemożnej potrzeby kupienia nowego zestawu, gdyż zmiany mają bardziej charakter kosmetyczny. Ci jednak, którzy szukają urządzenia z logo Windows Mixed Reality, mogą łaskawym okiem spojrzeć na odświeżony zestaw, zwłaszcza, że ceny prawdopodobnie będą podobne do tych sprzed kilku miesięcy (czyli około 500 dolarów).

Nie czekaliśmy zbyt długo: Samsung prezentuje zestaw VR HMD Odyssey, powstały przy współpracy z Microsoftem

źródło: Samsung przez Slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona