Samsung nie jest zainteresowany kupnem webOS od HP - Tabletowo.pl

Samsung nie jest zainteresowany kupnem webOS od HP

Tabletowo.pl Samsung nie jest zainteresowany kupnem webOS od HP Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Jak wszyscy wiemy, aktualnie trwają targi IFA 2011. Co więcej, specjalni wysłannicy Tabletowo.pl postanowili dopilnować, ażeby producenci zaprezentowali co trzeba (choć jest tego bardzo niewiele…). Ale targi targami, a w sieci pojawiła się informacja, jakoby Samsung był zainteresowany kupnem tabletowego systemu operacyjnego od HP, mianowicie webOS.

Oficjalnie CEO Samsunga, Choi Gee Sung, postanowił zdementować pogłoski o kupowaniu nowego systemu przez koreańską firmę i stwierdził, że nabywanie systemów operacyjnych zaczyna być modą, która nie przypadła mu do gustu.

Jak wiemy, obecnie Samsung rozwija swój system Bada, który zastosował już w kilku modelach telefonów i planuje użyć w kolejnych. Być może kiedyś zobaczymy ten system w wydaniu tabletowym (choć to by było dość dziwnym posunięciem, ale przecież wszystko się może zdarzyć). Na razie jednak, w tabletach, Samsung używa oprogramowania od Google, więc kupowanie kolejnego systemu jest tutaj nieracjonalne.

Samsung zaprezentował dwa nowe modele na obecnych targach, Galaxy Tab 7.7 (co dla mnie osobiście wydaje się dziwnym rozmiarem, za duże do kieszeni marynarki, za małe żeby pracować) i Samsung Note. Urządzenia te w znacznym stopniu odstają pod względem technicznym od tych obecnych na rynku, więc być może zastosowanie w nich systemu webOS, z odpowiednimi poprawkami od Samsunga, by było nader ciekawe. Ale chyba lepiej by było, gdyby każdy został przy swoim.

Tak więc kto może zostać kolejnym kandydatem do kupna licencji podupadłego systemu? Może HTC? Być może tajwański producent zdecyduje się na użycie webOS w swoich urządzeniach… Jednak, zważając na możliwości samodzielnego rozwoju oraz współpracę z firmami takimi jak Microsoft czy Google, HTC może być w ogóle zainteresowane?

Na zakończenie polecam śledzenie wpisów z targów IFA 2011 oraz oglądanie kolejnych filmików pokazowych, znajdujących się na kanale Tabletowo w serwisie YouTube.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona