Samsung Nexus 10 z Androidem 4.2 nieoficjalnie. Wyciekły zdjęcia i pełna specyfikacja - Tabletowo.pl

Samsung Nexus 10 z Androidem 4.2 nieoficjalnie. Wyciekły zdjęcia i pełna specyfikacja

Tabletowo.pl Samsung Nexus 10 z Androidem 4.2 nieoficjalnie. Wyciekły zdjęcia i pełna specyfikacja Nowości

Od dłuższego czasu było wiadomo, że 7-calowy Google Nexus 7 nie będzie jedynym flagowym tabletem promującym system Android i linię Nexus. Wczoraj wyciekły do sieci zdjęcia instrukcji do Nexusa 10, a dziś dołączyły do nich specyfikacja i fotografie samego urządzenia oraz zrzuty ekranu przedstawiające niektóre funkcje systemu Android 4.2.

Opublikowane przez serwis Brief Mobile rewelacje potwierdzają to, co sugerowały schematy zamieszczone w instrukcji obsługi. Nexus 10 to wyprodukowany przez Samsunga tablet wyposażone w 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy Super AMOLED o bardzo wysokiej rozdzielczości 2560 x 1600 pikeli (298,9 ppi), dwurdzeniowy procesor Samsung Exynos 5250 taktowany zegarem 1,7GHz i wspierany przez Mali-T604, układ graficzny nowej generacji. Na pokładzie Nexusa 10 znajdują się także 2GB RAM, 16GB lub więcej pamięci wewnętrznej, 5-megapikselowy aparat fotograficzny z diodą doświetlającą LED, kamera internetowa, NFC, Wi-Fi, Bluetooth oraz podwójne głośniki stereo umieszczone na przednim panelu urządzenia.

Tabletowo.pl Samsung Nexus 10 z Androidem 4.2 nieoficjalnie. Wyciekły zdjęcia i pełna specyfikacja Nowości

Robi wrażenie, prawda? Jeśli chodzi o łączność z siecią komórkową, plotka mówi, że model z modemem 3G/LTE także zadebiutuje na rynku. Jednakże mając w pamięci fakt, iż Nexus 7 3G wciąż nie trafił do sklepów, możemy spodziewać się, że nie nastąpi to szybko.

Wzornictwo Nexusa 10 wyraźnie nawiązuje do tabletów Samsung Galaxy Tab. Błyszcząca ramka, głośniki stereo na krawędziach i zaokrąglone kształty obudowy to cechy charakterystyczne dla tych urządzeń.

Samsung (?) Nexus 10 będzie pierwszą „dachówką” pracującą pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2 Jelly Bean. Jego oficjalna prezentacja najprawdopodobniej odbędzie się 29 października, ale na podstawie zamieszczonych zrzutów ekranu można stwierdzić, że będzie to wersja mogąca pochwalić się kilkoma ciekawymi funkcjami. Przede wszystkim zmianie ulegnie wygląd interfejsu: przyciski nawigacyjne zostały przeniesione z lewego rogu na dolną, środkową część ekranu, natomiast belka z powiadomieniami wysuwa się z górnego prawego rogu i oferuje skróty do przełącznika profilów użytkownika, Wi-Fi, trybu samolotowego, jasności, orientacji ekranu etc. Ponadto odświeżenia doczekają się aplikacje galerii zdjęć i aparatu fotograficznego, a estetów ucieszy nowa tapeta.

Tabletowo.pl Samsung Nexus 10 z Androidem 4.2 nieoficjalnie. Wyciekły zdjęcia i pełna specyfikacja Nowości

Tabletowo.pl Samsung Nexus 10 z Androidem 4.2 nieoficjalnie. Wyciekły zdjęcia i pełna specyfikacja Nowości

Czy Nexus 10 będzie Waszym następnym tabletem?

via Droid-Life

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona