Samsung prosi o opinię, co użytkownicy sądzą o rozwiązaniu Linux on Galaxy (ankieta) 22
Samsung Linux on Galaxy DeX (fot. Samsung)

Samsung prosi o opinię, co użytkownicy sądzą o rozwiązaniu Linux on Galaxy (ankieta)

Desktopowe systemy typu Linux mają ogromny potencjał, co dostrzega wiele firm. Jedną z nich jest Samsung, który umożliwia uruchomienie dystrybucji Linuxa na jednym z jego zeszłorocznych high-endów za pomocą akcesorium DeX. Producent udostępnił właśnie ankietę, w której użytkownicy mogą zdecydować, jak ma w przyszłości wyglądać funkcja Linux on Galaxy.

Samsung już od jakiegoś czasu usprawnia funkcję Linux on Galaxy, która pozwala uruchomić dystrybucję Linuxa na jednym z jego zeszłorocznych high-endów. System uruchamia się na smartfonie, jednak cały interfejs wyświetlany jest na ekranie monitora, a kontrola sprawowana jest za pomocą klawiatury i myszki. Można to porównać do wirtualnej maszyny. Zasadę działania możecie zobaczyć na poniższym filmie demonstracyjnym.

https://www.youtube.com/watch?v=vm1xHnvYIdc

Samsung przygotował specjalną ankietę, dotyczącą Linuxa oraz wizji Linux on Galaxy według użytkownika. Pytania są dosyć proste, choć wydają się być ważne dla przyszłości tego projektu. Producent pyta nas m.in. o to, z jakich dystrybucji Linuxa korzystamy, jak długo jesteśmy użytkownikami tego typu systemów oraz jakie narzędzia uruchamiamy najczęściej. Ciekawiej się robi nieco później, bowiem Koreańczycy pytają też, czy jesteśmy gotowi zapłacić za możliwość uruchomienia Linuxa na Samsung DeX – a jeśli to tak, to ile.

Przykładowe pytania możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu:

Co prawda, ankieta jest w całości po angielsku, jednak wszystko jest napisane w prostym języku i wypełnienie jej nie powinno być problemem. Ankietę znajdziecie >tutaj<.

A Wy, drodzy Czytelnicy, jak odpowiedzieliście na pytania? Czy jesteście gotowi zapłacić za możliwość uruchomienia darmowego systemu operacyjnego? A jeśli tak, to ile? Liczę na Wasze odpowiedzi w komentarzach :).

POLECAMY RÓWNIEŻ:

https://www.tabletowo.pl/2017/06/20/test-recenzja-stacji-samsung-dex/

Źródło: OMG!Ubuntu