Samsung Level Active – nowe słuchawki dla aktywnych

Czasami zdarza mi się biegać. A jak już wychodzę z zamiarem pokonania kilku kilometrów, zawsze zabieram ze sobą słuchawki Bluetooth, bez których nie wyobrażam sobie treningów (plączącym się kablom mówię stanowcze: NIE). Z tego, co obserwuję na powietrzu czy w siłowni, nie tylko ja tak mam. Nic więc dziwnego, że do portfolio kolejnych producentów dołączają takie akcesoria. Tym razem w ofercie Samsunga zadebiutowały bezprzewodowe słuchawki Level Active.

Samsung Level Active to słuchawki, które zostały zaprojektowane do ćwiczeń i zajęć przede wszystkim na świeżym powietrzu. Pewne osadzenie silikonowych końcówek w uchu (dostępnych w trzech rozmiarach) mają zapewniać nakładki, które zaczepiamy za ucho (te z kolei dostępne w dwóch rozmiarach). Patrząc na konstrukcję akcesorium można łatwo zauważyć, że na przewodzie dostępny jest kontroler, za pomocą którego możemy sterować muzyką – zmieniać utwory oraz poziom głośności.

Akumulator, który znajdziemy w słuchawkach, powinien działać – według zapewnień producenta – przez 5,5 godziny w trybie odtwarzania muzyki lub do 250 godzin w trybie czuwania. Dla porównania, moje BackBeat Fit odtwarzają muzykę przez osiem godzin. Jak przystało na słuchawki sportowe, są odporne na pot i zachlapania.

Level-Active_Main_1

Po sparowaniu słuchawek ze smartfonem za pomocą modułu Bluetooth oraz pobraniu aplikacji Samsung Level, Level Active zyskują sporo możliwości zarządzania powiadomieniami z telefonu. Możemy otrzymywać alerty dźwiękowe z połączonego smartfona lub włączyć tryb, w którym dostępne są jedynie informacje o połączeniach przychodzących i alarmach.

Level-Active_Main_4

Na prawej słuchawce znajduje się specjalny przycisk – Active Key, do którego można przypisać jedną z trzech dostępnych funkcji: zegar (informacja o aktualnej godzinie), stoper (włączenie stopera) albo S Health (włączane jest monitorowanie treningu, ustawionego wcześniej bezpośrednio w aplikacji S Health). Po przytrzymaniu Active Key przez sekundę podczas treningu, automatycznie odtwarzane są informacje na temat czasu aktualnego treningu i dystansu, który pokonaliśmy podczas jego trwania.

Słuchawki są dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: białej, niebieskiej, fioletowej i czarnej w cenie wynoszącej 100 dolarów – w Stanach można je już zamawiać. Biorąc pod uwagę, że akcesoria pochodzące z serii Level od Samsunga są dostępne w Polsce, najprawdopodobniej Level Active również trafią na nasze półki sklepowe.

źródło: fonearena via Samsung