Samsung Learning Hub będzie konkurował z Apple iTunes U - Tabletowo.pl

Samsung Learning Hub będzie konkurował z Apple iTunes U

Tabletowo.pl Samsung Learning Hub będzie konkurował z Apple iTunes U Aplikacje Samsung

Tablety internetowe, dzięki dużym ekranom dotykowym i dostępowi do setek tysięcy aplikacji, mogą być wspaniałymi narzędziami do nauki. W rozwijaniu swojej wiedzy i umiejętności chcą pomóc nam ich producenci – dotąd było to Apple ze swoją usługą iTunes U, dziś dołączył Samsung z aplikacją Learning Hub.

Dedykowany tabletom program Samsung Learning Hub będzie umożliwiał pobranie 6 000 podręczników szkolnych, obejrzenie 30 wideowykładów pochodzących od 30 różnych uniwersyteckich źródeł, przyspieszające naukę narzędzia multimedialne oraz tworzenie notatek.

Dla porównania, Apple iTunes U jest dostępna na całym świecie i pozwala na cieszenie się nie tylko tysiącami darmowych wideowykładów, ale również materiałymi dodatkowymi w postaci prezentacji, dokumentów, plików PDF, podręczników iBooks, aplikacji dedykowanych oraz łączy internetowych. W zbiorach iTunes U znajdują się lekcje dostarczone przez najwyższej klasy szkoły: Stanford, Yale, Oxford, UC Berkeley oraz instytucje pokroju Biblioteki Publicznej w Nowym Jorku.

Początkowo Samsung Learning Hub zostanie udostępniony tabletom Galaxy Tab 10.1 i Galaxy Tab 8.9, lecz lista kompatybilnych urządzeń zostanie rozszerzona później.

Ponieważ Samsung zaprezentował Learning Hub w Korei, nie mamy pewności, czy usługa będzie dostępna dla mieszkańców całego świata. Więcej na jej temat dowiemy się podczas zbliżających się wielkimi krokami targów Mobile World Congress 2012 w Barcelonie.

Uważacie, że na tabletach internetowych można się efektywnie uczyć? Sam jestem użytkownikiem iTunes U i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony jakością tej usługi i możliwościami, jakie daje, dlatego informacja, że Samsung postanowił wystartować z podobną usługą dla posiadaczy tabletów z Androidem bardzo mnie cieszy.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona