Premiery Samsunga w segmencie laptopów: Galaxy Book Flex i Galaxy Book Ion

Kilka miesięcy temu Samsung zaprezentował Notebook 7 i Notebook 7 Force, na tym jednak nie poprzestał. Na konferencji SDC2019 pokazał dwóch nowych przedstawicieli linii Galaxy Book: Flex i Ion. Są to notebooki klasy premium o ultra kompaktowych wymiarach. Mają one nadążać za wymaganiami profesjonalistów, którzy często się przemieszczają i potrzebują przenośnych oraz wydajnych rozwiązań.

YoungGyoo Choi, senior wiceprezes działu Mobile Communications Business w Samsung Electronics zauważa, że konsumenci często muszą wybierać między mobilnością i wydajnością przy wyborze laptopa. Galaxy Book Flex i Ion mają być remedium na takie bolączki łącząc oba aspekty w jednej obudowie.

Reklama

Kompaktowe notebooki z innowacyjnymi technologiami

Technologia kropek kwantowych na dobre zagościła w telewizorach, oferując lepsze kolory i wyższą jasność niż tradycyjne panele LCD. Do tej pory była nieobecna w segmencie komputerów przenośnych, jednak Samsung ma to zmienić. Nowe laptopy mają być pierwszymi laptopami z ekranami wyposażonymi w ekrany QLED z czego, każdy model oferowany jest w 2 rozmiarach: 13.3 i 15.6 cala. Producent zaimplementował tryb „Outdoor mode” zwiększający jasność aż do 600 nitów, co ma znacząco ułatwić konsumpcję treści w pełnym słońcu. Oczywiście producent zadbał o odpowiednie zasilanie –  baterie o pojemności 69,7 Wh i ekrany o niskim poborze energii pozwalają na długi czas pracy bez potrzeby sięgania po zasilacz. Co ciekawe, oba sprzęty wyposażono w funkcję Wireless PowerShare pozwalającą na bezprzewodowe ładowanie telefonu i urządzeń wearables zgodnych ze standardem QI. Wystarczy położyć któreś z nich na touchpadzie.

Omawiane notebooki powstały w kooperacji z Intelem w ramach Projektu Athena, co zapewnia spełnienie standardów dotyczących długiego czasu pracy na baterii, szybkiego wybudzania urządzenia i wielu innych. W środku znajdziemy procesory Intel 10 generacji, Wi-Fi 6 (Gig+) i złącze Thunderbolt 3. Dodatkowo wersje 15-calowe zawierają dedykowaną kartę graficzną Nvidia MX250, co z pewnością przyda się przy akceleracji programów lub rozrywce w mniej wymagających grach.

Producent pomyślał też o zabezpieczeniu biometrycznym – wszystkie modele zostały wyposażone w skaner odcisku palca.

Galaxy Book Flex z rysikiem S Pen – więcej kreatywności

Nie sposób zauważyć, że laptop ten przeznaczony jest dla osób kreatywnych. Ekran otrzymał certyfikat „100% color volume” co gwarantuje prawidłowe odwzorowanie kolorów. Na dodatek możemy go obrócić o 360 stopni i obsługiwać dedykowanym rysikiem S Pen. Oprócz rysowania pozwala na zdalną obsługę gestami, co z pewnością przyda się przy prezentacjach lub przeglądaniu zdjęć. Poza tym zyskujemy dostęp do społeczności PENUP zrzeszającej osoby chcące dzielić się swoimi rysunkami. Należy zaznaczyć, że to jej debiut na laptopach.

Jeśli chodzi o zewnętrzny aspekt sprzętu – mamy do czynienia z korpusem wykonanym z aluminium z wykończeniem w kolorze „Royal Blue” urozmaicającym metaliczny kolor obudowy.

Galaxy Book Ion – maksymalnie przenośny

Model Ion wykonany z ultralekkiego stopu magnezu. Od początku projektowano go z myślą o jak największej mobilności, dzięki czemu udało się zejść z wagą do niecałego kilograma, a grubość obudowy nie przekracza 12.9 mm (13.3 cala) i 14.9 mm (15.6 cala). Większa wersja oferuje dodatkowy dysk SSD i slot na RAM DDR4. Ciekawostką jest kolor – wykończenie „Aura Silver” zawiera elementy mieniące się różnymi kolorami w zależności od kąta widzenia.

Dostępność

Tak jak pisałem wyżej, laptopy będą oferowane w dwóch wersjach różniących się wielkością ekranu. Wszystkie wersje będą dostępne w grudniu na wybranych rynkach.

Żródło i zdjęcia: news.samsung.com (1), (2)