Samsung może już produkować kości 8 GB LPDDR5 DRAM, ale najpierw muszą znaleźć się chętni na nie | Tabletowo.pl

Samsung może już produkować kości 8 GB LPDDR5 DRAM, ale najpierw muszą znaleźć się chętni na nie

Dołącz do dyskusji 0

Samsung znany jest nie tylko ze swoich smartfonów. Zajmuje się również produkcją szerokiej gamy urządzeń oraz różnego rodzaju komponentów do nich, w tym m.in. kości RAM. Firma ogłosiła dziś opracowanie kości następnej generacji.

Pamięć LPDDR5 DRAM

Nowe kości zostały wyprodukowane przy użyciu 10 nm procesu technologicznego i mają pojemność 8 Gb. Koreańczycy celują w rynek 5G oraz rozwijającą się sztuczną inteligencję. Producent deklaruje, że szybkość transmisji danych może osiągnąć 6400 megabitów na sekundę (Mb/s), co sprawia, że są nawet 1,5 raza szybsze od obecnie stosowanych we flagowych urządzeniach. Dostępne będą dwie wersje: wspomniane wcześniej 6400 Mb/s z napięciem roboczym 1,1 V oaz wolniejszy wariant o szybkości 5500 Mb/s i napięciu 1,05 V. Pamięć jest w stanie przesłać 51,2 GB danych w sekundę.

Samsung zapewnia, że wprowadził w swoich układach zmiany w budowie, co objawia się zwiększeniem komórek pamięci z 8 do 16. Dzięki temu zabiegowi zapotrzebowanie na energię spadło o 30%. Pojawił się też tryb głębokiego uśpienia, który ma dodatkowo obniżać zapotrzebowanie na energię o połowę względem trybu bezczynności w obecnie stosowanych LPDDR4X.

Jak wygląda sprawa z dostępnością?

Samsung wraz z partnerami zakończył już testy funkcjonalne i certyfikację prototypów kości 8 GB LPDDR5 RAM, składających się z ośmiu chipów 8 Gb LPDDR5. Kości zaczną być produkowane, gdy klienci wykażą chęć użycia ich w swoich sprzętach.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie urządzenia mobilne mogą przyspieszyć, co dla klientów jest bardzo dobrą wiadomością. Każdy chciałby przecież, żeby jego smartfon działał możliwie jak najlepiej. W tym roku raczej się nie doczekamy ich implementacji, ale jest szansa, że w 2019 roku mogą pojawić się pierwsze flagowce z 8 GB LPDDR5 RAM. Nie zdziwiłbym się, gdyby następna generacja Galaxy Note mogła się już pochwalić nimi na pokładzie.

Źródło: Samsung

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona