Samsung kończy z produkcją telewizorów LCD? [AKTUALIZACJA]

Zwykle piszemy dla Was o Samsungu w kontekście jego smartfonów, czasem także tabletów. Warto jednak pamiętać o tym, że gigant z Korei Południowej świetnie radzi sobie w świecie telewizorów, które zapewne znajdują się w domach wielu z Was. Jak się okazuje, wielkie zmiany już niebawem dosięgną i tej gałęzi rynku.

Od długiego czasu Samsung umiejętnie dywersyfikował produkcję telewizorów, dając klientom wybór co do matrycy, jaka ma w nich być zastosowana. Jak informuje serwis źródłowy, ta era właśnie dobiega końca. Producent zakończył właśnie pracę jednej z linii produkcyjnych, na których powstawały telewizory z ekranem wykonanym w technologii LCD. To jednak nie koniec. Spekuluje się, jakoby w niedalekiej przyszłości miały być pozamykane wszystkie taśmy produkcyjne tego typu.

Reklama

Gdy ekran w smartfonie to za mało – poznajcie Sero, pionowy telewizor od Samsunga

Wszystko za sprawą tajemniczego „Projektu C”. Historia tej tajemniczej nazwy sięga drugiej połowy 2018 roku. Właśnie wtedy dyrektor generalny Samsung Display miał potwierdzić, że opracowano technologię QD-OLED, która – w domniemaniu – w niedalekiej przyszłości będzie miała zastąpić przestarzałe matryce LCD. W dobie dzisiejszych doniesień, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że ta niedaleka przyszłość właśnie nadeszła.

Co nas czeka w 2019 roku w segmencie TV?

Fabryki, w których powstają matryce OLED, działają na terenie Chin już od kilku miesięcy. Jedna z takich fabryk, CSOT (TCL) 11G ma odpowiadać aż za 10% wszystkich matryc, które później znajdą się w telewizorach z logo Samsunga. Nie jest to pierwszy romans producenta z ekranami tego typu. Warto przypomnieć, że już w 2012 i 2013 roku firma eksperymentowała z matrycą RGB OLED, jednak wtedy nie wszystko poszło zgodnie z planem. Później mieliśmy matryce QLED, aż wreszcie, po kilku latach, firma znów zamierza spróbować swoich sił w świecie ekranów OLED. Czy tym razem ambitny plan zakończy się powodzeniem?

źródło: The ELEC

AKTUALIZACJA

Poniżej przedstawiamy stanowisko Samsunga Polaka:

„Samsung Electronics jest pionierem rynku telewizorów premium, dzięki realizacji strategii, która obejmuje zarówno ekrany QLED, jaki i Micro-LED. Samsung Electronics jest przekonany, że adaptacja istniejącej technologii paneli OLED w telewizorach powinna być poprzedzona wprowadzeniem różnych ulepszeń technologicznych. Firma nie podjęła żadnej decyzji dotyczącej zastosowania paneli QD-OLED w swoich telewizorach.”

Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska