Samsung KNOX – system bezpieczeństwa dla urządzeń przenośnych | Tabletowo.pl

Samsung KNOX – system bezpieczeństwa dla urządzeń przenośnych

Dołącz do dyskusji 0

Samsung opracował przełomowe rozwiązanie dla bezpieczeństwa danych przechowywanych na urządzeniach mobilnych. Samsung KNOX – bo tak brzmi nazwa tego projektu, to nic innego jak system Android wzbogacony o podwyższony poziom bezpieczeństwa. Metoda ta ma sprawdzać się przede wszystkim w zabezpieczaniu aplikacji czy danych zarówno przed ich kradzieżą, jak i zarażeniem przez złośliwe oprogramowanie. W warstwie aplikacji KNOX tworzy wydzielone środowiska, bezpieczne procesy dla każdej aktywności, dzięki czemu wirus nie ma szans zarazić całego systemu plików.

Wielu użytkowników smartfonów i tabletów odetchnie pewnie z ulgą, gdy zacznie korzystać z usprawnionej wersji systemu Android Security Enhanced (SE). Takie rozwiązanie pozbawia ryzyka użytkowników mobilnych urządzeń, którzy z satysfakcją będą mogli używać jednego urządzenia zarówno w domu, jak i w pracy.

Samsung KNOX potrafi pogodzić istniejącą po stronie firmy potrzebę kontroli z satysfakcją użytkowników, ponieważ zapewnia gruntowne bezpieczeństwo na poziomie platformy, co powoduje, że użytkownicy nie muszą mieć gruntownej wiedzy na ten temat.

JK Shin, Prezes Zarządu, Szef Działu IT i Mobilnej Łączności Samsung Electronics

Firma Samsung poinformowała, że KNOX będzie dostępny na wybranych urządzeniach Samsung Galaxy już w drugim kwartale 2013 roku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona