fot. Samsung

Cena nowej karty microSD Samsunga zwala z nóg – 512 GB w cenie smartfona ze średniej półki

Galaxy Note 9 jest pierwszym smartfonem Samsunga, obsługującym karty microSD o pojemności nawet 512 GB. Koreańczycy dopiero jednak szykują się do wypuszczenia takiego nośnika, ale już teraz wiadomo, że postawią klientów przed dość niecodziennym dylematem.

Obecnie standardem jest 64 GB pamięci wbudowanej i taka pojemność z pewnością wystarcza zdecydowanej większości użytkowników. Sam mam tyle w swoim Mate 9 i po blisko roku użytkowania udało mi się zająć mniej niż połowę, a nie powiedziałbym, żebym oszczędzał miejsce. Mimo wszystko są użytkownicy, którzy potrzebują więcej przestrzeni na swoje pliki.

Reklama

Przypomnijmy, że Galaxy Note 9 dostępny jest w dwóch wersjach pojemnościowych: 128 GB (4298 złotych) i 512 GB (5399 złotych). W obu przypadkach Samsung umożliwia rozbudowanie pamięci wbudowanej za pomocą karty microSD o maksymalnej pojemności 512 GB, więc użytkownik może mieć do dyspozycji nawet 1 TB przestrzeni na swoje pliki!

Koreańczycy szykują się do wypuszczenia własnego nośnika, który umożliwi właścicielom Galaxy Note 9 znaczące zwiększenie dostępnej pamięci. Jego zakup będzie jednak dość poważną inwestycją – karta microSD produkcji Samsunga ma kosztować 289,90 euro, tj. równowartość ~1250 złotych. Przywoływana cena pochodzi z niemieckiego sklepu producenta, więc – biorąc pod uwagę samą tylko różnicę w stawkach VAT – w Polsce wzrośnie ona do co najmniej 1300 złotych. Sporo.

Pojemność to największa zaleta tej karty, ponieważ pod względem parametrów nie różni się ona niczym od pozostałych tego producenta z serii EVO Plus – również oferuje m.in. prędkość zapisu do 100 MB/s i odczytu do 90 MB/s. Jej cena zwala jednak z nóg, ponieważ za te pieniądze bez problemu można kupić porządny smartfon ze średniej półki.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/21/jaki-smartfon-do-1300-zlotych-kupic-pazdziernik-2018/

Samsung musi jednak wypuścić na rynek taki nośnik – skoro Galaxy Note 9 obsługuje karty microSD do 512 GB, to w portfolio powinna się taka znajdować. Ktoś być może nawet ją kupi, lecz zapewne osób, które są w stanie zapchać 1 TB w smartfonie, jest naprawdę niewiele.

Źródło: Samsung dzięki SamMobile