Samsung już pracuje nad Androidem 7.0 Nougat dla Galaxy S6 i S6 Edge

Informacja o ropoczęciu beta testów najnowszej wersji zielonego robota dla tegorocznych galaktyk, ucieszyła właścicieli tych urządzeń. Testy rozpoczęły się 9 listopada i, zgodnie z zapowiedziami producenta, mają potrwać co najmniej do połowy przyszłego miesiąca. Okazuje się jednak, że Samsung nie zapomniał także o rodzinie S6, bo już rozpoczyna prace nad Androidem 7.0 Nougat dla Galaxy S6 i S6 Edge.

Mam tylko nadzieję, że producent nie odpuści sobie modelu S6 Edge Plus, bo o jego aktualizacji na razie nic nie wiadomo. Tak, czy siak, pierwszy firmware dla tych urządzeń zawiera symbole XXS5DPK7. Oczywiście, nie ma co liczyć na to, że będzie to ostateczna wersja, bo zapewne zmieni się to jeszcze kilkakrotnie, a co za tym idzie, zmianie ulegnie także numer tej wersji. Na razie nie ma informacji, że Koreańczycy będą prowadzili otwarte beta testy – tak jak to jest w przypadku Samsunga Galaxy S7, czy też S7 Edge – a przede wszystkim, nie wiemy kiedy mniej więcej nastąpi aktualizacja.

Możemy być pewni tylko tego, że galaktyczne szóstki zostaną zaktualizowane po tegorocznych flagowcach i na pewno będzie to miało miejsce dopiero w przyszłym roku. Pod znakiem zapytania pozostaje także kwestia Grace UX, bo nie wiadomo, czy producent zdecyduje się na nową nakładkę także dla tych modeli.

Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość, chociaż na pewno taka informacja napawa optymizmem. Pojawiła się więc iskierka nadziei, że tym razem Samsung nie zawali i udostępni możliwie jak najszybciej nową wersję systemu, także dla zeszłorocznych flagowców.

Źródło: Sammobile