Samsung jeszcze w tym roku pokaże tablety 4K? - Tabletowo.pl

Samsung jeszcze w tym roku pokaże tablety 4K?

Dołącz do dyskusji 0

O rozdzielczościach w tabletach pisaliśmy już wiele razy, a Wasze zdania na ich temat są bardzo różne. Dobrze, że producenci rozwijają możliwości wyświetlaczy, ale bardziej mi się podoba rozwiązanie JDI o dużej jasności i zwiększonej energooszczędności. Jednak najbardziej marketingowe są cyferki, więc dla wielu im więcej, tym lepiej. Co w takim razie powiecie na 12-calowy tablet Samsunga z ekranem 4K?

Podczas French Open nie tylko fani tenisa mogli znaleźć coś dla siebie. Qualcomm przeprowadził demonstrację przekazywania obrazu na żywo o rozdzielczości 720p (HD) przy pomocy łączności LTE. Jednak dużo ciekawsze okazało się urządzenie, na którym został przeprowadzony ten test. Był to prototyp, który miał 12-calowy ekran o rozdzielczości UltraHD (4K). Jego wygląd oraz przyciski wskazywały na produkt Samsunga. Jak dowiedziała się ekipa TechRadar wyposażony został w Snapdragona 801. Kiedy więc zobaczy takie tablety?

Tabletowo.pl Samsung jeszcze w tym roku pokaże tablety 4K? Nowości Samsung Tablety Technologie

Na razie to oczywiście prototyp, więc nie spodziewajcie się, że Samsung już niedługo pokaże coś takiego. Jednak pracownik Qualcomm’a, Raj Talluri  powiedział, że jeszcze w tym roku zobaczymy takie tablety. Będą one wyposażone prawdopodobnie w Snapdragony 805, które oferują duże wsparcie dla takich rozdzielczości. Mogą one chociażby zmieniać HD i FullHD, tak żeby dużo lepiej wyglądał na ekranie 4K.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona