Samsung jeszcze w tym roku pokaże tablety 4K? | Tabletowo.pl

Samsung jeszcze w tym roku pokaże tablety 4K?

Dołącz do dyskusji 0

O rozdzielczościach w tabletach pisaliśmy już wiele razy, a Wasze zdania na ich temat są bardzo różne. Dobrze, że producenci rozwijają możliwości wyświetlaczy, ale bardziej mi się podoba rozwiązanie JDI o dużej jasności i zwiększonej energooszczędności. Jednak najbardziej marketingowe są cyferki, więc dla wielu im więcej, tym lepiej. Co w takim razie powiecie na 12-calowy tablet Samsunga z ekranem 4K?

Podczas French Open nie tylko fani tenisa mogli znaleźć coś dla siebie. Qualcomm przeprowadził demonstrację przekazywania obrazu na żywo o rozdzielczości 720p (HD) przy pomocy łączności LTE. Jednak dużo ciekawsze okazało się urządzenie, na którym został przeprowadzony ten test. Był to prototyp, który miał 12-calowy ekran o rozdzielczości UltraHD (4K). Jego wygląd oraz przyciski wskazywały na produkt Samsunga. Jak dowiedziała się ekipa TechRadar wyposażony został w Snapdragona 801. Kiedy więc zobaczy takie tablety?

Samsung4KTablet-03-580-90

Na razie to oczywiście prototyp, więc nie spodziewajcie się, że Samsung już niedługo pokaże coś takiego. Jednak pracownik Qualcomm’a, Raj Talluri  powiedział, że jeszcze w tym roku zobaczymy takie tablety. Będą one wyposażone prawdopodobnie w Snapdragony 805, które oferują duże wsparcie dla takich rozdzielczości. Mogą one chociażby zmieniać HD i FullHD, tak żeby dużo lepiej wyglądał na ekranie 4K.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona