Samsung jest gotowy produkować procesory w bardziej wydajnym, 10-nm procesie FinFET LPP | Tabletowo.pl

Samsung jest gotowy produkować procesory w bardziej wydajnym, 10-nm procesie FinFET LPP

Dołącz do dyskusji 0

Samsung ukończył już prace nad 10-nm procesem technologicznym FinFET LPP (Low Power Plus) i właśnie ogłosił, że jest gotowy zacząć produkować procesory przy jego użyciu.

W porównaniu z pierwszą generacją, LPE (Low-Power Early), LPP pozwala uzyskać większą o 10% wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię o 15%. Wspomniane wartości mogą wydawać się niewielkie, jednak w rzeczywistości na pewno zauważalnie wpłyną na wrażenia z użytkowania (czyli tzw. user experience) urządzenia, napędzanego przez wyprodukowany przy użyciu tego procesu układ.

Samsung aktualnie jest na etapie rozbudowy swoich linii montażowych. Masowa produkcja procesorów z wykorzystaniem 10-nm litografii FinFET LPP rozpocznie się do końca czwartego kwartału 2017 roku. Do tej pory Koreańczycy będą więc nadal wytwarzać układy przy użyciu 10-nm procesu FinFET LPE.

Kolejnym – i zarazem ostatnim – „przystankiem” w przypadku 10-nm litografii jest FinFET LPU. Jest ona jednak jeszcze na etapie dopracowywania – rozpoczęcie masowej produkcji procesorów z wykorzystaniem tego procesu planowane jest dopiero na 2018 rok.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy S8+ wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Eyxnos 8895, wytwarzany w 10-nm procesie FinFET LPE (pod pierwszym linkiem znajdziecie recenzję tego smartfona, natomiast pod drugim wszystkie informacje o układzie)

Źródło: Samsung

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona