Samsung inwestuje w baterię. Galaxy Note 3 z akumulatorem 3450 mAh? | Tabletowo.pl

Samsung inwestuje w baterię. Galaxy Note 3 z akumulatorem 3450 mAh?

Dołącz do dyskusji 0

Akumulator jest jednym z najważniejszych elementów telefonu komórkowego i tabletu. Od jego pojemności, technologii wykonania i optymalizacji oprogramowania zależy, jak często urządzenie będzie domagało się podłączenia do prądu. Przekłada się to na niezawodność i przyjemność płynącą z użytkownika – dla wielu kluczowych parametrów mających wpływ na wybór wymarzonego gadżetu. Jak wskazują najnowsze informacje, nadchodzący tabletofon Samsung Galaxy Note 3 nie zawiedzie pod tym względem, albowiem będzie wyposażony w ogniwo o pojemności 3540 mAh.

Jest to rekordowo duża bateria; tylko niektóre tablety i telefony komórkowe mogą pochwalić się nieco wydajniejszym akumulatorem. 3450 mAh jest także największą z baterii dotychczas zastosowanych w kieszonkowych urządzeniach z serii Galaxy Note. Pierwszy i najstarszy członek rodziny, niezwykle popularny Galaxy Note N7000, został wyposażony w ogniwo 2500 mAh, a jego następca, model N7100, w akumulator o pojemności 3100 mAh. Znakomita większość użytkowników tych telefonów jest zadowolona z ich czasu pracy i wydajności, na co niewątpliwie mają wpływ modyfikacja i optymalizacja systemu operacyjnego.

Poza chęcią oddania w ręce użytkownika urządzenia bardziej niezawodnego, jest kilka powodów, dla których bateria Samsunga Galaxy Note 3 została powiększona do rozmiarów niespotykanych wśród urządzeń mobilnych. Pierwszym z nich jest nowy, wyjątkowo potężny procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktowany zegarem 2,3 GHz, drugim aparat cyfrowy 13 Mpix z ksenonową lampą doświetlającą znaną z dużego poboru energii, a trzecim 5,7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy SAMOLED. Takie podzespoły wymagają dużej baterii. Nie zapominajmy także, że sposób wykorzystywania telefonów komórkowych i tabletów się zmienia. Według statystyk, ich użytkownicy spędzają coraz więcej czasu przeglądając strony internetowe, rozmawiając z rodziną, grając, oglądając filmy lub pracując. Wymagania wobec urządzeń, które odgrywają tak ważną rolę w naszym życiu rosną. Czy Samsung Galaxy Note 3 wpisze się w nie? Przekonamy się już 4. września podczas oficjalnej premiery na targach IFA 2013 w Berlinie.

via Android Community

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona