Samsung inwestuje 2 miliardy dolarów, aby zwiększyć możliwości produkcyjne wyświetlaczy OLED 16

Samsung inwestuje 2 miliardy dolarów, aby zwiększyć możliwości produkcyjne wyświetlaczy OLED

Największy producent OLEDowych ekranów – Samsung, niedługo jeszcze bardziej umocni swoją pozycję. Będzie to możliwe dzięki najnowszej inwestycji koreańskiej firmy.

Wyświetlacze wykonane w technologii diod organicznych, będą wychodzić z fabryki w prowincji Tinh Bac Ninh, która znajduje się w północnym Wietnamie. Samsung jest już na finiszu transakcji z tamtejszym rządem i ma nadzieję, iż jej oficjalne zakończenie nastąpi w pierwszym kwartale tego roku. Wietnamczycy zainkasują za to 2 miliardy dolarów. Nie będą to jednak pierwsze pieniądze zasilające krajową gospodarkę. Południowokoreańska korporacja zainwestowała tam w ubiegłym roku 4 miliardy dolarów.

Nowa fabryka Samsunga będzie już trzecią w Wietnamie. Z pozostałych dwóch pochodzi około połowa urządzeń Koreańczyków, które trafiają do sprzedaży.

Zakład produkcyjny ma przed sobą jedno zadanie – wyprodukować jak najwięcej OLEDowych wyświetlaczy, które trafią do najnowszego smartfona od Apple’a. Amerykańska firma potrzebuje około 70-100 milionów paneli, a pozwolenie na ich produkcję ma praktycznie tylko Samsung.

Źródło: SamMobile