O tym, jak Samsung zamierza podbić rynek Internetu Rzeczy | Tabletowo.pl

O tym, jak Samsung zamierza podbić rynek Internetu Rzeczy

Dołącz do dyskusji 0

Trwa konferencja Samsunga w San Francisco. Południowokoreański producent nie prezentuje nowego smartfona, nie ogłasza premiery nowego sprzętu. O, nie – Samsung pokazuje wszystkim, w jaki sposób zamierza podbić świat. W pewnym sensie. Świat Internetu Rzeczy.

Podczas konferencji TDC 2017 Samsung zaprezentował wizję nowej epoki Internetu Rzeczy, której spełnienie będzie możliwe dzięki zastosowaniu kluczowych elementów nowej wersji systemu Tizen. Edycja 4.0 wnosi kilka usprawnień, z których będą zadowoleni przede wszystkim twórcy oprogramowania i aplikacji. Południowokoreański producent może mówić o swego rodzaju sukcesie – od 2012 roku, kiedy Tizen 1.0 został zaprezentowany, platforma ta mocno się rozwinęła.

Od momentu uruchomienia, Tizen OS stał się głównym oprogramowaniem dla różnych produktów firmy Samsung. Wraz ze wzrostem sprzedaży tych urządzeń, Tizen stał się najbardziej udanym systemem bazującym na Linuxie. Wkraczamy teraz w erę Internetu Rzeczy i oczekujemy, że Tizen otworzy nowe możliwości w tej dziedzinie.
– Hyogun Lee, przewodniczący kierownictwa technicznego Tizen OS

Kluczowe zmiany, które wprowadzono w Tizen 4.0 obejmują optymalizację procesów tworzenia aplikacji na system, narzędzia dla programistów oraz usprawnienia, dzięki którym komercjalizacja nowych pomysłów oraz opieka nad nimi będzie znacznie łatwiejsza. System nie będzie też zamknięty na produkty z niższych półek cenowych: Samsung zamierza sukcesywnie wprowadzać Tizena nie tylko do telewizorów i urządzeń mobilnych, ale też do termostatów, wag, żarówek i innych przedmiotów.

Dzięki współpracy z Microsoftem, deweloperzy nieco odetchną, bo będą mogli używać języków programowania, które dobrze znają, takich jak Microsoft .NET czy C# oraz popularnych narzędzi typu Visual Studio.

Wszystko to może przyśpieszyć powstawanie nowych „inteligentnych rzeczy” oraz umocnić pozycję Samsunga na kształtującym się dopiero rynku IoT. Firma ma naprawdę spore zadatki na sukces w tej materii i ewidentnie nie zawaha się wykorzystać każdej okazji, żeby zarobić uczynić nasze życie lepszym ;)

źródło: Samsung newsroom

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona