Samsung uruchamia trzeci już w Polsce Inkubator dla startupów – tym razem w Białymstoku

Początki bywają trudne, o czym najbardziej na własnej skórze mogą przekonać się osoby próbujące wystartować z własnym biznesem. Sam pomysł to nie wszystko. Wdrożenie go w stosunkowo nieprzyjazny rynek technologiczny to już zupełnie inna para kaloszy i właśnie z tym procesem pomóc chce Samsung poprzez ich inicjatywę o nazwie Inkubator.

Czym w ogóle jest Inkubator? Idea jest prosta – pojedyncza osoba albo cały zespół zgłasza się z odpowiednio opracowaną koncepcją swojego biznesu (z dziedziny technologii) lub gotowym prototypem jakiegoś produktu. Jeśli Samsung stwierdzi, że dany projekt jest swojego rodzaju nieoszlifowanym diamentem, wówczas firma daje możliwość dołączenia do Inkubatora.

Program ten trwa trzy miesiące i pozwala jego uczestnikom korzystać z nowoczesnego miejsca pracy, wypełnionego technologiami Samsunga. Poza sprzętem, do dyspozycji członków Inkubatora oddane zostaje wsparcie ze strony doświadczonych specjalistów oraz mentorów, pracujących dla koreańskiej firmy. Dzięki temu uczestnicy mają okazję skorzystać z dużej ilości szkoleń, ale też i uzyskają pomoc przy poszukiwaniu swoich pierwszych inwestorów czy też partnerów biznesowo-technologicznych. Warto tu też zaznaczyć, że pomysłodawcy cały czas zachowują pełne prawa do swojej kreacji.

Do tej pory Samsung Inkubator wystartował w dwóch miastach – Rzeszowie oraz Lublinie. Teraz do tej puli dołącza Białystok. Będzie on koncentrował się na 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju (SDG) Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wśród nich są między innymi działania na rzecz eliminacji ubóstwa czy ochrony środowiska. Tu już nie chodzi tylko o wyłapanie ciekawych idei, które można zamienić potem w biznes, a bardziej o działanie na rzecz ogółu społeczeństwa.

Ambasador Republiki Korei w Polsce, Mira Sun

Partnerami projektu są Centrum UNEP GRID Warszawa (pozarządowa organizacja realizująca w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska), Białostocki Park Naukowo-Technologiczny oraz HugeTech (firma zajmująca się wspieraniem startupów). Z kolei w białostockim Inkubatorze swoją działalność będzie prowadzić Planet Heroes – startup, którego aplikacja oraz platforma webowa mają na celu zaangażować ludzi do brania udziału w akcjach związanych ze sprzątaniem śmieci.

Na wydarzeniu otwarcia Inkubatora na Podlasiu pojawiła się Ambasador Republiki Korei w Polsce – Mira Sun, która świetnie oddała ideę całej inicjatywy, mówiąc że:

Innowacja jest kluczem do rozwoju gospodarczego kraju, tym bardziej w erze technologii rozwijającej się z prędkością światła.

Jeśli mieszkacie w okolicy Białegostoku i od dawna chodzi Wam po głowie pomysł na mały startup technologiczny, który może pomóc nam wszystkim, to Inkubator Samsunga wydaje się być świetnym miejscem na start. Oby Wasze przedsięwzięcie rozwijało się ze wspomnianą prędkością światła, czego sobie i Wam jako społeczeństwu życzymy.

źródło: materiały prasowe