Zapamiętajcie tę nazwę: Samsung Infinity-V. Wkrótce może być o niej bardzo głośno

Tak może nazywać się ekran w składanym smartfonie Koreańczyków

Termin „Samsung Infinity” używany jest przez koreańskiego giganta elektroniki do określania wyświetlacza, który występuje w smartfonach firmy. Chodzi o taki jego typ, który wypełnia niemal cały front urządzenia, nierzadko będąc do tego zagiętym na bokach. Firma zastrzegła sobie jednak nazwę dla jeszcze innego typu wyświetlacza, którego nie widzieliśmy w żadnym smartfonie: „Samsung Infinity-V”. Intrygujące.

Przewiduje się, że konferencja Samsung Developers (SDC), która odbędzie się w przyszłym miesiącu, będzie pierwszą imprezą branżową, której uczestnicy będą mogli zobaczyć składany smartfon koreańskiego producenta. Oczywiście nie wiadomo, czy będzie to pokaz „na żywo”, czy ci szczęśliwcy zobaczą tylko jakiś krótki film przedstawiający ten nowy typ urządzeń. Elementy układanki zaczynają do siebie pasować, kiedy przypomnimy sobie poniższego tweeta oraz weźmiemy pod uwagę najnowsze doniesienia.

Reklama

Dzięki temu, że podania o zastrzeżenie znaków towarowych są jawne, można łatwo sprawdzić, że Samsung złożył wniosek o przyznanie praw do nazwy „Samsung Infinity-V”, która ma odnosić się do nowej kategorii wyświetlaczy w smartfonach. Litera „V” może nawiązywać do składanej natury tego ekranu, co pośrednio może też sugerować powyższa animacja.

Wniosek sugeruje, że składane urządzenie będzie trzymać się bezramkowego stylu, który obecny jest w urządzeniach Samsunga. Oprócz głównego ekranu, smartfon ma mieć także dodatkowy, czterocalowy wyświetlacz dla powiadomień, działający gdy sprzęt będzie złożony.

Za kilka dni powinniśmy dowiedzieć się, czy Infinity-V rzeczywiście będzie odnosić się do specjalnego typu wyświetlaczy, montowanych w składanych Samsungach. Trzeba czekać.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/26/skladany-smartfon-samsunga-nowe-informacje/

źródło: Sammobile

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy S7 Edge