Samsung Gear S3 otrzymuje aktualizację do systemu Tizen 3.0 | Tabletowo.pl

Samsung Gear S3 otrzymuje aktualizację do systemu Tizen 3.0

Dołącz do dyskusji 0

Samsung Gear S3 był powszechnie uznawany za jeden z najlepszych smartwatchy 2016 roku, i nadal pozostaje całkiem dobrym sprzętem tego typu. Tym bardziej, że producent udostępnia dla niego teraz paczkę aktualizacyjną, która wprowadza obsługę systemu Tizen 3.0.

Tizen 3.0 jest systemem, na którym działa model Gear Sport już od wyciągnięcia go z pudełka, więc funkcje, które są w nim zaszyte nie są dla nas całkiem nowe. Będą jednak, dla właścicieli zegarków Gear S3 Classic i Gear S3 Frontier, którzy mogą pobrać aktualizację przez aplikację Samsung Gear na smartfonie.

Samsung Gear Sport

Jedną z najbardziej charakterystycznych ulepszeń Tizena 3.0 jest skupienie się na śledzeniu aktywności fizycznej użytkownika. System umożliwia pomiar tętna z większą dokładnością, dodawanie do aplikacji informacji o zjedzonych posiłkach (do liczenia kalorii) czy wysyłanie danych do smartTV, który będzie pokazywał tempo bicia naszego serca.

Jeśli nie kupiliśmy smartwatcha Samsunga do śledzenia aktywności fizycznej, i tak znajdzie się dla nas kilka ulepszeń – na przykład tworzenie nowych kontaktów i wydarzeń bezpośrednio na zegarku, przeglądanie i edytowanie notatek czy zarządzanie powiadomieniami.

Sam interefejs nie zmienia się praktycznie w ogóle, poza zmodyfikowanymi widżetami czy kilkoma ułatwieniami – szybkim obrotem pierścienia podczas czytania wiadomości można na przykład przejść bezpośrednio do pola odpowiedzi na nią.

Jedną z bardziej zauważalnych zmian jest możliwość edycji kolejności pokazywanych na ekranie aplikacji, w zależności od częstotliwości ich używania, gest przesunięcia palcem w górę lub w dół, otwierający nowy pasek powiadomień czy bardziej nowoczesny wygląd aplikacji Samsung Gear na telefonie.

Ktoś z Was korzysta ze smartwatcha Gear S3 Classic lub Gear S3 Frontier? Możecie pobrać już aktualizację?

źródło: AndroidCentral

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona