Aplikację Samsung Galeria można od teraz pobrać ze Sklepu Play

Samsung od dłuższego czasu pracuje nad tym, aby wszystkie jego aplikacje znalazły się w Sklepie Play. Po Klawiaturze przyszła więc pora na Galerię – standardową aplikację do przeglądania zdjęć, preinstalowaną na smarfonach koreańskiego producenta.

Galeria Samsunga nie wybija się niczym szczególnym ponad swoich konkurentów. Zbiera wszystkie obrazy, „porozrzucane” po pamięci naszego urządzemoe i grupuje je w jednym miejscu. Robi to, układając je na osi czasu lub łącząc w tzw. historie (czyli albumy, których motywem przewodnim jest np. ta sama lokalizacja lub data zrobienia zdjęcia). Oczywiście możliwe jest także przeglądanie naszych grafik po folderach, znajdujących się w pamięci urządzenia. Działa też gest uszczypnięcia. To prosty, ale solidnie wykonany program do przeglądania fotografii.

Galeria Samsung (fot. Samsung)

Koreański gigant ciężko pracuje, aby wszystkie jego aplikacje trafiły ostatecznie do Sklepu Play. Oprócz Galerii, tak stało się też z Klawiaturą. Od dłuższego czasu aktualizacje tą drogą otrzymują także m.in. Muzyka, Notatki, jak również klient poczty elektronicznej. Nic nie wskazuje na to, aby podejście Samsunga do tej kwestii miało się zmienić, więc możemy spodziewać się kolejnych aplikacji Koreańczyków w Sklepie Play już niedługo.

Galeria Samsung (fot. Samsung)

Bardzo cieszy mnie fakt, że Samsung postanowił udostępniać swe aplikacje za pomocą Sklepu Play. Te wówczas mogą być aktualizowane niezależnie od sytemu, co dla użytkownika oznacza, iż dużo częściej otrzymywać on będzie poprawki różnorakich błędów.

Jako były „okienkowiec” pamiętam jednak, jak skończyło się wydzielanie aplikacji z systemu na platformie Windows Mobile. Te udostępnione w sklepie zaczynały z czasem zawieszać się, przez co otwarcie np. kalkulatora trwało nawet kilka sekund. Mam nadzieję, że historia nie zatoczy koła, a użytkownicy smartfonów koreańskiego giganta tylko na tym skorzystają.

Na koniec jeszcze dodam, żeby była jasność – aplikacja dostępna jest wyłącznie dla użytkowników urządzeń Samsunga.

Pobierz aplikację z Google Play

Źródło: Android Police