One UI dostępne na zegarki Samsunga. Jak Galaxy Watch działa po aktualizacji?

Najnowsze smart-zegarki produkcji Samsunga: Galaxy Watch, Gear S3 oraz Gear Sport otrzymały aktualizację oprogramowania wdrażającą spójny z najnowszymi smartfonami koreańskiego producenta interfejs One UI. Przy okazji delikatnie wzbogacono funkcjonalność niektórych aplikacji oraz zoptymalizowano wykorzystanie baterii.

Wprowadzone zmiany w oprogramowaniu objęły przede wszystkim „zdrowotne” funkcje zegarka. Użytkownicy, którzy zdecydują się na zaktualizowanie smartwatcha do najnowszej wersji oprogramowania otrzymają możliwość dokładniejszego monitorowania snu oraz ręcznego wskazania wysokości tętna, po której przekroczeniu użytkownik zostanie zaalarmowany stosownym komunikatem. Ta funkcja może się okazać szczególnie przydatna dla osób trenujących w oparciu o strefy tętna oraz zmagających się z tachykardią czy nadmiernym stresem.

Do listy aktywności, które zegarek może rejestrować, zostało dodane pływanie w obiektach innych niż baseny. Ponadto zegarki mają, od teraz, szybciej wykrywać podejmowane aktywności i włączać ich automatyczne śledzenie.

Producent zadbał również o aktualizację funkcji stricte obsługowych. W ustawieniach można włączyć wybudzanie zegarka przy pomocy dotknięcia ekranu, co stanowi czwarty sposób wzbudzenia urządzenia, poza dostępnymi wcześniej czujnikiem ruchu, przyciskiem czy ruchomym bezelem. Dodatkowo w menu pojawiła się opcja wyłączenia automatycznego przechodzenia zegarka w tryb uśpienia (z tego powinni ucieszyć się przede wszystkim rowerzyści, którzy od śledzenia tętna wolą umieścić zegarek na kierownicy i korzystać z niego jak z typowego licznika rowerowego), a część aplikacji i powiadomień zyskało bardziej atrakcyjne wizualnie tapety.

Jako, że od kilku miesięcy użytkuję Galaxy Watch, w szczególności ucieszyło mnie pojawienie się nowego interfejsu. One UI w wydaniu na zegarki oferuje zdecydowanie wyższą czytelność od poprzednika. Gołym okiem zauważyć można wyraźniejsze czcionki czy zdecydowanie lepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni wyświetlacza. Tuż po instalacji nowego oprogramowania zauważyłem, że wyszukiwanie interesujących mnie informacji w menu zegarka stało się dużo szybsze i mniej obciążające wzrok. Na uznanie zasługuje również dodanie bardzo atrakcyjnej wizualnie, czytelnej tarczy o nazwie „Do ćwiczeń”, dostępnej do tej pory wyłącznie dla posiadaczy zegarka Galaxy Watch Active. Cieszyć może również fakt wydania najnowszej wersji oprogramowania dla Gear S3, który nie jest najnowszą konstrukcją w portfolio Samsunga.

Z wiadomych względów, jest jeszcze za wcześnie na wnioski co do wydłużenia pracy na baterii, niemniej nowy interfejs na tyle uprzyjemnia korzystanie z zegarka, że każdemu posiadaczowi mogę polecić dokonanie aktualizacji.

 

Serdecznie dziękujemy Mateuszowi za udostępnienie zrzutu ekranu z opisem wprowadzanych zmian.

Źródło: własne