Galaxy TabPro S - kolejne podejście Samsunga do tabletów z Windowsem, ale tym razem udane - Tabletowo.pl

Galaxy TabPro S – kolejne podejście Samsunga do tabletów z Windowsem, ale tym razem udane

Dołącz do dyskusji 0

Wybiła godzina 23 czasu polskiego i wszystko stało się jasne… mimo, że początek konferencji prasowej lekko się przesunął. Samsung zapowiedział rozszerzenie dostępności Samsung Pay na kolejne kraje (nie, nie na Polskę) oraz zaprezentował nowe laptopy, adapter USB do telewizorów, bezramkowy TV, nowe wersje Gear S2 (złotą i platynową), a także… 12-calową hybrydę z Windowsem 10, której premiera nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem.

Jeśli od rana nie zaglądaliście do sieci, być może tej informacji się nie spodziewaliście. Wszyscy pozostali doskonale wiedzą, że Galaxy TabPro S „wyciekł” do internetu na kilka godzin przed oficjalną prezentacją. Rano mieliśmy do czynienia jedynie ze zdjęciami prasowymi, przedstawiającymi ten sprzęt. Teraz już dowiedzieliśmy się na jego temat dużo więcej.

Tabletowo.pl Galaxy TabPro S - kolejne podejście Samsunga do tabletów z Windowsem, ale tym razem udane Hybrydy Samsung Tablety Windows

Zacznijmy od wyświetlacza – w Galaxy TabPro S umieszczono matrycę Super AMOLED o przekątnej 12″ i rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli. Urządzenie działa dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Intel Core M o częstotliwości taktowania 2,2GHz, 4GB pamięci operacyjnej RAM oraz dysk SSD o pojemności 128GB lub 256GB. Za pracę całości będzie odpowiadać Windows 10 lub Windows 10 Pro.

W obudowie o grubości zaledwie 6,3 mm zmieścił się akumulator o pojemności 5200 mAh (7,6V). Na wyposażeniu modelu znajdziemy aparat 5 Mpix, kamerkę frontową, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac MIMO, GPS, NFC, Bluetooth 4.1 i USB typu C. Wymiary modelu to 290,3 x 198,8 x 6,3 mm, waga: 693 g (bez klawiatury). Klawiatura ma wymiary 290,3 x 198,8 x 4,9 mm, waga nie została podana.

Ciekawie prezentuje się funkcja Galaxy Continuity, która – dzięki tagowi NFC umieszczonemu w klawiaturze – będzie pozwalała wykorzystać skaner odcisków palców ze smartfona jako zabezpieczenie tabletu przed dostaniem się w niechciane ręce.

Tabletowo.pl Galaxy TabPro S - kolejne podejście Samsunga do tabletów z Windowsem, ale tym razem udane Hybrydy Samsung Tablety Windows

Samsung Galaxy TabPro S trafi do sprzedaży w lutym w nieznanej cenie. Wersja z LTE również jest w przygotowaniu.

źródło: SamsungSamsung (news)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona