Samsung Galaxy Tab WiFi (7″) w Polsce za 1299 złotych

Zaraz po oficjalnej prezentacji pierwszego tabletu Samsunga, Galaxy Tab, przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że jakiś czas później trafi do sprzedaży jego nieco odchudzona wersja. Ten moment w końcu nastąpił. Wreszcie mamy możliwość kupienia Samsunga Galaxy Tab z 7-calowym ekranem bez 3G w Polsce. Cena? 1299 złotych. Warto przypomnieć, że w momencie polskiej premiery modelu z 3G jego cena wynosiła 2999 złotych (teraz można go spokojnie nabyć poniżej 1500 złotych). Wygląda na to, że Samsung zrozumiał, że klienci nie dadzą się nabrać za znacznie zawyżoną cenę w stosunku do możliwości urządzenia (przypomnijmy, że jest oparte o Androida 2.2…).

Poniżej informacja prasowa:

Samsung wprowadził na polski rynek GALAXY Tab WiFi. Nowy tablet oferuje szerokie możliwości systemu Google Android 2.2 w połączeniu ze sprawdzonymi funkcjonalnościami wyposażonego w moduł GSM Samsung GALAXY Tab.

GALAXY Tab WiFi (P1010) to propozycja dla osób szukających tabletu, który zapewni im łatwy dostęp do dokumentów i rozrywki, jednak nie wymagających od niego funkcjonalności tradycyjnego telefonu.

Nowy tablet firmy Samsung wykorzystuje system operacyjny Android 2.2 (Froyo). Oferuje aplikacje Google takie jak nawigacja Google Maps czy Google Goggles, a także zapewnia dostęp do sklepu Android Market, czyli do ponad 100 tys. aplikacji. Dzięki narzędziu Samsung Social Hub w przejrzysty sposób integruje kontakty, różnego rodzaju wiadomości oraz terminy z kalendarzy, np. Google Calendar. Ponadto, dzięki wsparciu dla Adobe Flash Player 10.1, nowy model zapewnia jeszcze lepszy dostęp do treści internetowych i multimedialnych – stron, aplikacji, animacji, itp.

7-calowy ekran TFT o rozdzielczości 1024×600 WSVGA, pamięć wewnętrzna o pojemności 16 GB (z możliwością rozszerzenia poprzez kartę microSD o kolejne 32 GB) oraz zgrabna obudowa o grubości 12 mm to główne cechy sprzętowe GALAXY Tab WiFi. Przednia kamera (1,3 Mpix) sprawdzi się w wideorozmowach, a aparat fotograficzny wbudowany w tylny panel obudowy (3 Mpix) pozwoli łatwo udokumentować każdą chwilę.

Sugerowana cena detaliczna brutto GALAXY Tab WiFi na polskim rynku wynosi 1299 zł.

źródło: informacja prasowa