Samsung Galaxy Tab S2 9.7" LTE (SM-T815) dostaje Androida 7.0 Nougat. W Polsce 16
Samsung Galaxy Tab S2 9,7 cala Android 7.0 Nougat

Samsung Galaxy Tab S2 9.7″ LTE (SM-T815) dostaje Androida 7.0 Nougat. W Polsce

Ostatni tydzień był bardzo obfity w informacje o tym, że kolejny smartfon dostał w Polsce aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Tym razem mamy natomiast do czynienia z tabletem. Nową wersję systemu operacyjnego otrzymał bowiem właśnie Samsung Galaxy Tab S2 9.7″ LTE (SM-T815).

Jak wskazuje oznaczenie kodowe, aktualizację do Androida 7.0 Nougat otrzymała pierwsza generacja Galaxy Tab S2 9,7″ LTE, czyli ta z Exynosem 5433, zaprezentowana w 2015 roku. Na razie nową wersję systemu operacyjnego udostępniono dla modeli z LTE, jednak miejmy nadzieję, że tablety z samym Wi-Fi również nie będą długo na nią czekać.

Aktualizacja dla Galaxy Tab S2 9.7″ LTE (SM-T815) waży stosunkowo niewiele, bo 861,12MB. Oczywiście jest ona rozsyłana „bezprzewodowo”, czyli kanałem OTA (Over-The-Air). Powiadomienie o możliwości pobrania i zainstalowania nowej wersji systemu operacyjnego powinno sukcesywnie pojawiać się na ekranach kolejnych urządzeń, więc jeżeli jeszcze go nie widzicie, to spokojnie, na pewno wkrótce je zobaczycie na wyświetlaczu.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Z pełną listą zmian i nowości możecie zapoznać się na poniższych zrzutach ekranu, które podesłał nam jeden z Czytelników. Nie jest ich jednak jakoś szczególnie dużo – przede wszystkim poprawiono błędy, zoptymalizowano sprzęt, a z nowości dodano na przykład Game Launcher.

Jeżeli jesteście właścicielami Galaxy Tab S2 9.7″ LTE (SM-T815) i Wasze tablety śmigają już na Androidzie 7.0 Nougat, koniecznie dajcie znać w komentarzach, jak nowa wersja systemu operacyjnego sprawdza się na tym sprzęcie!

Dzięki Andrzej za info i screeny!