Tablety Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE Wi-Fi (SM-T713) i LTE (SM-T719) otrzymują Androida 7.0 Nougat | Tabletowo.pl

Tablety Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE Wi-Fi (SM-T713) i LTE (SM-T719) otrzymują Androida 7.0 Nougat

Dołącz do dyskusji 0

Samsung uaktualnił już wszystkie tablety z serii Galaxy Tab S2 z 2015 roku i zaczął udostępniać Androida 7.0 Nougat właścicielom urządzeń z rodziny Galaxy Tab S2 VE z 2016 roku. W pierwszej kolejności, w połowie maja, otrzymali ją posiadacze Galaxy Tab S2 VE 9.7 Wi-Fi (SM-T813). Teraz przyszedł czas na użytkowników Galaxy Tab S2 8.0 VE, zarówno w wersji Wi-Fi (SM-T713), jak i LTE (SM-T719).

W pierwszym przypadku aktualizacja waży około 940-950MB, natomiast w drugim dokładnie 1011,41MB. Oczywiście jest ona udostępniona kanałem OTA (Over-The-Air), co oznacza, że tablet sam powinien Was poinformować o możliwości zainstalowania nowej wersji oprogramowania. Jeżeli jednak jeszcze tego nie zrobił, zawsze możecie spróbować wymusić proces ręcznie, w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach lub po prostu uzbroić się w cierpliwość i chwilę poczekać.

Razem z Androidem 7.0 Nougat Samsung udostępnia także kwietniowe poprawki zabezpieczeń Androida. Nie są one najświeższe, jednak otrzymują je wszystkie tablety z serii Galaxy Tab S2, które dostają aktualizację do nowej wersji systemu operacyjnego. Prawdopodobnie dopiero kiedy Koreańczycy zakończą cały proces, postarają się o majowe lub nawet czerwcowe.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w changelogu Samsung zaleca zaraz po zainstalowaniu Androida 7.0 Nougat zaktualizować również wszystkie, wgrane na urządzenie aplikacje. Wcześniej natomiast, jeszcze przed zainicjowaniem całego procesu, producent sugeruje, aby na wszelki wypadek wykonać kopię zapasową wszystkich danych, gdyż może się zdarzyć, że zostaną one usunięte.

Dzięki Krzysiek i Łukasz za info!

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona